Nový začátek

13. 10. 2015

Elévové

3 minuty čtení

Druhý říjnovy víkend začala sezona i našim nejmenším, kteří budou letošní ligu hrát se dvěma týmy v kategorii 3+1.

A tým byl složený ze samých nováčků, vyjma zkušeného mazáka v bráně, i když i pro něj to byla golmanská premiéra. V sobotu jsme se tedy vydali do haly Campanusu, kde se proti nám jako první soupeř postavila Florbalový akademie Mladá Boleslav.

Pro všechny to byl první zápas v životě, a tak jsme si museli nejprve na některé věci zvyknout a přesvědčit se, že i my umíme střílet goly (2:11). Po prvním zápase odjela Lucka s Petrem na svatbu trenéra mladších žáků a v hale s námi zůstali Dáda a Michal.

Druhým soupeřem byla velmi silná Sparta. Snažili jsme se poslouchat rady trenérů a výsledek byl o malinko lepší (2:10). K poslednímu zápasu proti Dvojce jsme nastoupili jen po malé přestávce. A přestože jsme dřeli téměř až na krev a dali tři goly, soupeř nám jich nasázel o malinko víc (3:13).

A ač jsme prohráli, nevěšíme hlavu. Zatím totiž jako začátečníci sbíráme zkušenosti a později se do toho s podporou našich skvělých rodičů opřeme a všem ukážeme zač je toho loket.

To v B týmu nastoupili již zkušení elévové a jejich sobota se vyvíjela takto: prvním soupeřem byli boleslavští elévové. Do začátku utkání jsme vstoupili skvěle a podařilo se nám dát tři rychlé goly, kterými jsme soupeře zlomili a vyhráli 9:6.

V druhém utkání nás čekal duel se Spartou o vítězství ve skupině. I tento zápas jsme po rychlých golech měli pod kontrolou a zvítězili jsme 8:3. V posledním utkání kluci z B týmu završili svůj úspěšný vstup do sezony výhrou 10:1.

Doufám, že na příští turnaje již vyrazíme v silnějších nemocemi neoslabených sestavách a ukážeme rodičům a všem ostatním, co jsme se za těch čtrnáct dní stihli naučit a natrénovat.

Díky za podporu,
Lucka a celá elkovská trenérská banda

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.