Shrnutí víkendu: Muži B i C stoprocentní!

20. 10. 2015

Klub

5 minut čtení

Žlutá barva byla o uplynulém víkendu hodně vidět i mimo extraligová hřiště. Kromě stoprocentně úspěšných mužů B a C se do bojů o další body pustilo i 5 mládežnických týmů napříč téměř všemi kategoriemi. Z nich se nejvíce zadařilo mladším žákům.

Velice úspěšný byl poslední hrací víkend pro oba mužské týmy. Vinohradská záloha si během dvou dní poradila s oběma soupeři z Divize B. V sobotu porazili poměrně suverénně Olymp Prahu. Rozdíl pěti branek vůbec neodpovídá jinak celkem vyrovnanému počtu vyslaných pokusů. Klíčem Vinohradského úspěchu byly zřejmě čtyři ubráněná oslabení, v nichž se navíc SKV podařilo prosadit. V neděli pak dotáhli muži do vítězného konce utkání s Benešovem. Ten se navzdory bleskovým gólovým sprchám od soupeře nechtěl vzdát do posledního hvizdu. S dvanácti body z pěti utkání obsadili Muži B 3. příčku v tabulce.

Svůj první hrací den mají za sebou i Muži C. „Ačkoliv to v obranné fázi nebylo vždy stoprocentní, oba dva soupeře jsme jednoznačně předčili a připsali si zasloužených šest bodů. Mám radost ze zapojení mladých juniorů. Ve slušné formě se předvedli tahouni Fíla Horák, Míša Zitko a Kuba Pecha,“ shrnul úspěšný den hrající kouč céčka Gusta Ondrejčík. Také muži C jsou aktuálně na třetím místě tabulky, navíc s dvěma zápasy k dobru.

Jedním ze dvou hrajících dívčích týmů byly juniorky. Těm se na rozdíl od mužských týmů příliš nedařilo. Ve své skupině 1. Ligy juniorek čelí týmům, které už tradičně patří k nejlepším v republice a v jejich řadách nastupují také juniorské reprezentantky. Tento víkend se holky utkaly s Chodovem, kterému podlehly vysoko 1:15, a také s Libercem, který zvládl nasázet za záda žlutočerného týmu jen o tři branky méně. Ovšem SKV nenechaly odejít soupeřky s čistým kontem a nulu smazaly vždy jednou brankou.

V sobotu se nedařilo ani B týmu dorostenců. I po druhém hracím víkendu mají na kontě stále jedno vítězství a aktuálně zastávají šestou pozici. O body se jim tentokrát nepodařilo připravit FBC UNHOŠŤ, která přestřílela Vinohrady dvouciferným výsledkem, a nestačili ani na Panthers B, kteří dali o jeden gól méně než první soupeř Sokola.

V neděli proběhlo také druhé kolo ligy starších žákyň. „SKV v základní skupině změřilo síly se silnými soupeřkami z Chodova a Tatranu. V prvním zápase se nedařila obranná fáze a i přes 7 nastřílených branek holky soupeři z Jižního Města podlehly. Ve druhém zápase předvedly bojovný výkon a o 100 % zlepšenou obranu, naneštěstí se silným protivníkem zápas skončil 1:9. Ve třetím zápase, kde se utkaly o konečné 5. místo s FbC Panthers, se bohužel projevila únava – holky prošly turnajem jen v 5 hračkách – a po vyrovnaném souboji s výsledkem 2:5 skončily na turnaji na 6. místě,“ zhodnotila výkon svých svěřenkyň trenérka Klára Schwarzová.

Z mládežnických týmů byli nakonec nejúspěšnější ti nejmladší. Mladším žákům A, kteří hrají systémem 5+1, se vydařil vstup do turnaje. Bílé Bohemians porazili výsledkem 7:2. V druhém utkaní si ale neporadili s dalšími městskými rivaly, černými BLACK ANGELS. V nadstavbové části pak bojovali o 3. místo, to jim jen těsně uteklo po prohře s Technology Florbal MB.

Mladší žáci B, kteří hrají na menším hřišti ve třech hráčích, zápas o třetí místo zvládli. Na cestě k němu ale nejprve rozpoutali přestřelku s Texas Bandits, kdy oba týmy dohromady nastřílely dvacet gólů. Přesto byl výsledek těsně v neprospěch SKV. V druhém zápase si Vinohrady s přehledem poradily s Floor Maniacs z Mělníka. V utkání o pomyslný bronz pak těsně přehrály Sokol Nehvizdy.

VÍKENDOVÉ VÝSLEDKY:

Muži B:
TJ SKV – FbK Olymp Praha 6:1
TJ SKV – SK Florbal Benešov 8:6

Muži C:
TJ SKV – IBK Tajula 12:3
TJ SKV – TJ Jiskra Zruč nad Sázavou 7:3

Juniorky:
TJ SKV – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 1:15
TJ SKV – FBC Liberec – 1:12

Dorostenci B:
TJ SKV – FBC UNHOŠŤ 5:10
TJ SKV – Fbc Panthers 3:9

Starší žákyně:
TJ SKV – Tatran Střešovice 1:9
TJ SKV – FbC Panthers 2:5
TJ SKV – FAT PIPE FLORBAL CHODOV blue 7:13

Mladší žáci A:
TJ SKV – FbŠ Bohemians Praha 4 bílí 7:2
TJ SKV – BLACK ANGELS BLACK 1:4
TJ SKV – Technology Florbal MB 1:2

Mladší žáci B:
TJ SKV – FB Texas DDM P6 bandits 9:11
TJ SKV – Floor Maniacs Mělník 10:2
TJ SKV – Tigers TJ Sokol Nehvizdy 7:6

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.