Ženské týmy se derou vpřed

6. 11. 2012

Ženy A

4 minuty čtení

Ženské týmy si o víkendu připsaly 10 bodů z 12 možných. Áčko vyhrálo na Chodově oba dva své zápasy, dorostenky si připsaly čtyři body. Čeká ženské kategorie SKV velký vzestup?foto: Martin Flousek

Ženské áčko, které letos válčí na půdě první ligy, o víkendu prožilo turnaj snů. Vydolovalo z něj totiž maximální počet bodů, jelikož dokázalo porazit i favorizované bivojky z Litvínova. „Ranní zápas proti Litvínovu jsme braly opravdu zodpovědně. Věděly jsme, že litvínovské hráčky jsou jak silné v držení balonku, tak umí i kvalitně vystřelit. Nejvíce jsme se však obávaly důrazu a tvrdosti soupeřek u mantinelu,“ přiznala útočnice Vinohrad Eliška Čermáková, že si ona i její spoluhráčky byly vědomy síly protivníka. Vinohradské hráčky se skutečně dokázaly s důrazem soupeřek vypořádat a zápas ovládly těsně 3:2.

Ve druhém utkání si SKV smlslo na outsiderovi z Tábora, který přejelo 13:2. „Soupeř přijel na Chodov s pouhými osmi hráčkami, ale o to větší byly obavy, abychom se nepřizpůsobily jejich tempu a nepodcenily je,“ řekla k druhému zápasu Čermáková. K podcenění však nedošlo a svěřenkyně trenérů Petra Jirgese a Luďka Pokorného v poklidu zápas vyhrály a ještě si s chutí zastřílely.

Tato dvě vítězství pro Vinohrady znamenaly velký posun v tabulce. SKV se nyní nachází na pátém místě a ztrácí pouhé dva body na vedoucí Litvínov, který sice má o dva zápasy méně, současně však i horší bilanci s SKV. „Do první ligy jsme vstupovaly s respektem a obavami, což se podepsalo na výsledcích v prvním hracím víkendu. S čím jsme ale nepočítaly, že nás po prvních šesti kolech budou dělit od současného lídra tabulky pouhé dva body. Máme skvělý kolektiv a obětavé trenéry, kteří jsou pro nás velkou oporou. Florbal je týmový sport, a to u nás v ženách rozhodně platí!“ pochválila svůj tým Čermáková.

Ženské týmy tak překonávají jeden mezník za druhým. Loni se juniorky pod vedením Marka Střídy dostaly do nadstavbové části první ligy a letos opět patří k favoritům své divize, kterou aktuálně také vedou. Ženské áčko si v loňské sezoně vybojovalo postup do první ligy, ve které je nyní druhým nejlepším A týmem nepočítaje rezervy extraligových klubů.

A v neposlední řadě nesmíme také opomenout parádní výkony letos nově sestaveného týmu dorostenek, které na turnaji podruhé za sebou nenašly přemožitele. Nejprve vybojovaly cenný bod s Kutnou Horou za remízu 1:1 a pak jednoznačně přehrály poslední Start98 3:0. „Chtěla bych vyzdvihnout především nasazení naší velmi úsporně střídající obranné dvojice Barči Sladkovské a Kikči Vejvodové. Holky se na našich výsledcích podílejí obrovskou vahou a jsou ostatním hráčkám, které jsou zatím ve svých florbalových začátcích, ve všem oporou. Další dík zaslouží Hanka Svačinová, které teprve ve čtvrtek sundali sádru a kvůli tomu, že ještě nemůže naplno běhat, se rozhodla svůj tým podpořit z pozice gólmanky,“ nešetřila chválou hrdá trenérka dorostenek Tereza Komorousová.

VÝSLEDKY ŽENSKÝCH KATEGORIÍ:

Ženy A:
TJ SKV - SK Bivojky Litvínov 3:2
TJ SKV - 1. FbK Tábor 13:2
 
Dorostenky:
TJ SKV - SKP Olympia Kutná Hora 1:1
TJ SKV - FBC Start98 Kunratice 3:0
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.