Vydařená první třetina na výhru nestačila

22. 10. 2015

Muži A

3 minuty čtení

Vinohrady vstoupily do osmifinálové fáze Poháru České pojišťovny porážkou. Na domácí půdě podlehly Mladé Boleslavi 3:7. Uspět se jim nepodařilo navzdory tomu, že se v první třetině prezentovaly slibným výkonem.

Sokolové odstartovali zápas velmi dobře. V šesté minutě Bína vyvezl míček na útočnou polovinu, předložil ho Gregorovi a ten zvolil parádní zakončení. O dvě minuty později vedli domácí o dvě branky. Chybu hostů v rozehrávce potrestal Jan Zavadil. Středočeši ovšem stihli do konce úvodní části alespoň snížit. Ve 14. minutě od mantinelu vypálil Jelínek a míček skončil až v síti.

Mladoboleslavští měli jasnou střeleckou převahu, ale góly nestříleli s takovou lehkostí. V úvodu druhé části srovnal Kološ, byly to ovšem znovu Vinohrady, kterým se podařilo dostat se do vedení. Rytych Bínovu střelu vyrazil pouze do prostoru, kde se nacházel Štěpán Raiter, který neměl problém zasunout míček do branky. To byl však poslední gól domácích.

Pak už úřadovali jen hosté. Na 3:3 vyrovnal Salát, po něm využil přesilovou hru kapitán Jelínek a dvougólový náskok zajistil Boleslavi Jiří Bouška. Ani ve třetí dvacetiminutovce se obraz hry neměnil. Hosté častěji kombinovali, vytvářeli si střelecké příležitosti a domácí hrozili jen ojediněle. Většinu jejich střeleckých pokusů navíc dokázala hostující obrana zblokovat.

Středočeši přidali v úvodu poslední periody ještě další dva góly a zápas nakonec ovládli 7:3. Vinohradští však předvedli nadějný výkon a velkému favoritovi na obhajobu poháru statečně vzdorovali. Už ve čtvrtek budou opět na domácí půdě čelit dalšímu silnému soupeři - Vítkovicím.

TJ SKV - Florbal Mladá Boleslav 3:7 (2:1, 1:4, 0:2)

Branky a nahrávky: 6. Gregor (Bína), 8. Zavadil (M. Raiter), 27. Š. Raiter (Bína) - 14. Jelínek (Curney), 22. Kološ (Natov), 28. Salát (Pluhař), 35. Jelínek (Curney), 39. J. Bouška (Natov), 42. Mátl (J. Bouška), 44. Kadlec (Mátl). Rozhodčí: Laštovička, Čížek. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváci: 78.

Sestava SKV: Weissgärber – O. Stuchlík, Š. Raiter, D. Záň, Rossi, M. Raiter, Zezulka - Z. Stuchlík, Bína (C), Gregor – Linhart, Zavadil, Kareš – Záň, Králík, Hanák – Hartman, Dolejš. Trenér: Martin Hovořák.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.