SKV prožilo úspěšný víkend, týmy sbíraly jednu výhru za druhou

6. 11. 2012

Klub

5 minut čtení

O víkendu se nedařilo jen ženám, jak jsme zmiňovali v předešlém článku, ale vítězství si připisovaly všechny týmy.

Mužům B se v neděli konečně povedlo osamostatnit se na prvním místě třetí ligy a potvrzují tedy svůj předsezónní cíl, jímž byl jednoznačně postup do vyšší soutěže. Tým vedený Viktorem Vondrou vyhrál svůj první zápas s Vorms 6:3. "Důležité je, ze góly dávají všichni, takže když se momentálně někomu nedaří, tak ho někdo jiný zastoupí, jako třeba dneska, kdy Líba (Nigrin pozn. redakce) v prvním zápase dal svůj druhý hattrick v kariéře, v druhém zápase ho dal Fíla Mikeš," ohodnotil zápasy spokojený trenér, pod kterým se neprohrává. Druhý zápas si sokolové také pohlídali a porazili Nymburk 7:5.
 
Muži C jeli již v sobotu na turnaj do Králova Dvora. Tým obsahující šest posil z juniorů má celou sezonu problém s posledními třetinami svých zápasů. První zápas vyhrávalo céčko po druhé třetině 4:1, ale ze zápasu bylo již skoro tradičně drama s nakonec šťastným výsledkem  4:3. "Zápas jsme měli pod kontrolou díky časté střelbě, bohužel jsme ve třetí třetině svojí pasivitou udělali ze zápasu drama, ale Záhy v brance nás podržel," okomentoval zápas kapitán Sigl. Druhý zápas SKV vedlo již 3:1, ale houževnatý soupeř nakonec vyrovnal a vinohradští hráči se tak museli spokojit s remízou 3:3. Tým se tedy po pěti odehraných zápasech drží na průběžném čtvrtém místě v tabulce, ale na první místo ztrácí pouhé dva body.
 
O víkendu své zápasy hrála také juniorka. Tým měl jasný cíl a tím bylo získat šest bodů. První zápas odehráli junioři proti Tatranu B. Zápas byl poznamenaný hlavně skvělými zákroky gólmanů na obou stranách. Za vinohrady nastoupil do branky dorostenec Zdeněk Chamrád a jeho jisté zákroky dováděly hráče soupeře skoro až k šílenství. Kapituloval pouze jednou, když ho z bezprostřední blízkosti prostřelil exvinohradský Pokorný. Tatranský strážce svatyně svůj tým držel celou třetinu a půl, jenže pak sokolové zužitkovali svojí herní převahu a postupně soupeři nasázeli osm branek. Svůj první zápas za Vinohrady si odbyl Matouš Macho, který bezchybný výkon korunoval brankou.
 
Druhý zápas junioři sehráli s týmem Panthers. Tým posílený o Jakuba Záně měl celý zápas herní převahu, bohužel soupeřova houževnatost v obraně nedovolovala sokolům dostávat se do kombinace a několik hrubek v obraně Sokola nakonec znamenalo smolnou remízu 5:5. Junioři se tedy i nadále nacházejí v klidném středu tabulky a okupují páté místo v tabulce.
 
Starší žáci svoje zápasy ve skupině zvládli a po výhrách 4:3 s Bohemians B a 1:0 s Kobylisy postoupili do finále svého koše, ve kterém bohužel padli 0:2 s Vosami. "Tento turnaj byl pro nás jednoznačně přínosem jak herním, tak motivačním. Konečně jsme se rozhodli ukázat nejen divákům, ale i sami sobě, že se umíme porvat a máme chuť do hry,“ okomentovala zápasy trenérka Magdalena Pokorná. Do finále se propracovali také elévové, díky parádní výkonům si v základní skupině připsali dvě vítězství. V souboji o postup vedli už 4:0, soupeř ale zápas zcela otočil a SKV tak zůstalo za branami vyššího koše.
 

VÍKENDOVÉ VÝSLEDKY:

Muži B:
TJ SKV - F. C. Vorms Praha 6:3
TJ SKV - SKP Nymburk 7:5
 
Muži C:
TJ SKV - Red Dragons Hořovice 4:3
TJ SKV - VŠSK MFF Praha 3:3
 
Junioři A:
TJ SKV - Tatran Střešovice Boys 8:2
TJ SKV - FbC Panthers 5:4
 
Starší žáci A:
TJ SKV - FbŠ Bohemians B 4:3
TJ SKV - TJ Sokol Kobylisy 1:0
TJ SKV - Vosy Praha 0:2
 
Elévové:
TJ SKV - Tatran Střešovice Boys 8:2
TJ SKV - ORKA Boys 5:1
TJ SKV - Black Angels white 4:7
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.