Ženy prohrály na Chodově 2:5

18. 11. 2015

Ženy A

3 minuty čtení

Ladies v 10. kole sehrály další pražské derby, tentokráte zamířily na hřiště Chodova. Favorit utkání se dlouho střelecky trápil a několikrát ztroskotal na skvěle chytající Kutnarové, nakonec však duel rozhodl ve svůj prospěch.

Chodov si po několika úvodních minutách vyčkávání vytvořil velký tlak. Vinohradská obrana ovšem odolávala. Bránící hráčky dokázaly spoustu střel zblokovat a to, co letělo na bránu, zlikvidovala chodovská odchovankyně ve službách SKV Anna Kutnarová.

Domácí celek sice tlačil, ale Vinohrady si byly vědomy toho, že se v jeho obraně budou otevírat okénka na rychlé protiútoky. Takový předvedly v úvodním dějství Bartošová nebo Tvrzníková, obě však nedokázaly dotlačil míček za záda brankářky Ranochové.

Ve druhém dějství tým z Jižního Města zvýšil obrátky, ale gólu se dočkal až v polovině utkání. Klímová posunula na Terezu Pilíkovou a ta v čase 29:48 otevřela skóre střetnutí. Domácí přidali v prostřední dvacetiminutovce ještě jednu branku. Frantíková během odloženého vyloučení dokázala přihrát úplně volné Beránkové a ta zakončila do odkryté branky.

Domácí trenérka Marešová pak promíchala sestavu svého celku a prostor poskytla hlavně mladým puškám. A právě ony byly u dalších dvou zásahů. Ten první si po chybě v rozehrávce vybojovala Frantíková sama, na druhý jí přihrála Jůzová. Chodov tak vedl 4:0.

SKV ale neskládalo zbraně. Jiříčková vypustila z dálky pěknou střelu, Ranochová ji ještě stačila vyrazit, ale na dorážku Tvrzníkové neměla nárok. A o osm minut bylo na střídačce hostí ještě veseleji. Nahození z dálky si do vlastní sítě srazila Tučková. Vinohrady si vzaly oddechový čas a zkusily hru v šesti, ale na zvrat to nestačilo. Naopak ještě přišel pátý gól do opuštěné branky.

Chodov potvrdil roli favorit a porazil Vinohrady 5:2. Na vítězství se ale pořádně nadřel. Brankářka Anna Kutnarová si připsala 39 úspěšných zásahů a po právu byla vyhlášena nejlepší hráčkou svého družstva.

Florbal Chodov - TJ SKV 5:2 (0:0, 2:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 30. T.Pilíková (Klímová), 37. Beránková (Frantíková), 47. Frantíková, 49. Frantíková (Jůzová), 59. Primusová – 50. Tvrzníková (Jiříčková), 58. vlastní. Rozhodčí: Kněžík, Knap. Vyloučení: 0:0. Diváci: 71.

Sestava SKV: Kutnarová – Jiříčková, Lingová, Čermáková, Strejcovská (C), Sladkovská – Trunečková, Tvrzníková, Honzová – Dobisíková, Bartošová, Batíková – Šádková, Nováková, Černovská. Trenéři: Vilém Svoboda a Pavel Doubek.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.