Vinohrady před 482 diváky nestačily na Tatran

11. 1. 2016

Muži A

3 minuty čtení

Televizní utkání sokolům nevyšlo. Na domácí půdě podlehli střešovickému Tatranu 3:11 a s deseti body zůstávají na 11. místě superligy. O osudu utkání rozhodla zejména nevydařená úvodní dvacetiminutovka zápasu.

Svěřencům Martina Hovořáka vstup do utkání nevyšel a už ve čtvrté minutě prohrávali 0:2. Kontaktní gól pak sice přidal z velkého brankoviště Ondřej Stuchlík, ovšem i nadále úřadoval Tatran. Nejprve zvýšil na 3:1 Jiří Kolísko, po něm bleskovou kombinaci zakončil gólem mladíček Brautferger a skóre první části zpečetil Marek Vávra.

Vinohrardští vstoupili do druhé třetiny koncentrovaněji a také s novým brankářem. Karla Mrkose nahradil Petr Weissgärber. Z počátku to vypadalo s nadějemi sokolů lépe. Ve 28. minutě se po křížné přihrávce od Matěje Raitera prosadil Lukáš Gregor. Tatran si však čtyřgólový náskok vzal zpět. O dvě minuty později Brautferger zkompletoval hattrick.

Když ještě hráči Vinohrad cítili šanci na zdramatizování zápasu, loňští šampioni prokázali kvalitu svého mladého kádru. Ve 42. minutě přidal sedmý gól hostů Komárek a o minutu později se prosadil také nejproduktivnější hráč Střešovic Beneš.

SKV ještě jednou dokázalo odpověďět. Nejlepší hráč domácích Zbyněk Stuchlík připravil gólovku pro kapitána Bínu, který se nemýlil. Místo dalšího snížení však Vinohrady ještě třikrát inkasovaly a před televizními kamerami prohrály s Tatranem 3:11. Těšit je však může neutuchající podpora vinohradských fanoušků. V Rieger aréně se sešlo bezmála 500 diváků!

TJ SKV – Tatran Střešovice 3:11 (1:5, 1:1, 1:5)

Branky a nahrávky: 7. O. Stuchlík (Z. Stuchlík), 28. Gregor (M. Raiter), 48. Bína (Z. Stuchlík) – 1. Brautferger (Němeček), 4. Řehoř (Jiří Kolísko), 8. Jiří Kolísko (Svoboda), 12. Brautferger (M. Beneš), 16. M. Vávra (Němeček), 30. Brautferger, 42. Komárek (Meliš), 43. M. Beneš (Němeček), 52. Řehoř (Svoboda), 58. Gruber (M. Beneš), 60. Brautferger (Gruber). Rozhodčí: Drápal, Pospíšil. Vyloučení: 0:0. Diváci: 482.

Sestava SKV: Mrkos (21. Weissgärber) - O. Stuchlík, Š. Raiter, M. Raiter, Rossi, Zezulka, D. Záň, Kroupa - Z. Stuchlík, Renčín, Bína - Zavadil, Kareš, Gregor - Baudisch, Hanák, Králík. Trenér: Martin Hovořák.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.