Top florbal v kraji chmele. Vinohrady vyvezou Superligu do Loun

17. 1. 2016

Klub

2 minuty čtení

Na výjezdní pražské derby v rámci florbalové Tipsport Superligy se mohou těšit příznivci sportu v Lounech a okolí. Ve spolupráci s místním oddílem TJ Lokomotiva Louny vyvezou Vinohrady na konci února do Loun zápas proti Chodovu.

Florbalová Superliga po letech v Lounech

Florbaloví fanoušci z okolí Loun se mohou těšit na florbalovou lahůdku. V lounské Městské sportovní hale se bude 28. února servírovat pražské derby mezi Vinohrady a Chodovem.

Vinohradský Sokol, který po loňské obnovené premiéře zažívá druhou sezonu mezi českou florbalovou elitou, vyzve v utkání posledního kola základní části městského rivala z Chodova. Ten po loňském vyřazení ve čtvrtfinále playoff zažívá skvělou sezonu, drží se na špičce superligové tabulky a s kádrem nabitým reprezentanty pomýšlí na účast v Superfinále v pražské O2 Areně.

Utkání s doprovodným programem

Poslední únorový víkend nebude pro florbalisty a sportovní příznivce z Loun a okolí jen ve znamení samotného utkání. Pořadatelé připravují ve sportovní hale TJ Lokomotiva Louny doprovodný program, díky kterému si budou moci návštěvníci užít florbalový den se Superligovou tečkou opravdu naplno.

Samotné utkání je naplánováno na 28. února od 17:00.

Profil florbalového klubu Lokomotiva Louny

Utkání Tipsport Superligy pomůže v Lounech zorganizovat místní florbalový oddíl TJ Lokomotiva. Lounský florbalový klub byl založen stejně jako SKV v roce 1997. V současné době má oddíl 4 družstva v regionálních soutěžích v kategoriích muži, junioři, starší žáci a elévové.

Zajímavé vazby na florbal v Lounech má i samotný oddíl TJ Sokol Královské Vinohrady – za A družstvo SKV dlouhou dobu nastupoval a střílel branky lounský odchovanec Jan Kapucián, v B a C družstvu žen pak nastupuje lounská odchovankyně Zuzka Pokutová.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.