Dobytí zručské haly

18. 1. 2016

Muži A

4 minuty čtení

Po uklidnění atmosféry vánočních svátků a novoročních oslav se Bičizz v tomto kalendářním roce vydaly na svůj vůbec nejdelší výlet sezony, do Zruče nad Sázavou.

Los a pořádající tým byly více než milosrdné: žádný ranní zápas ani měření sil s dalšími aspiranty na postup. Možnost reparátu dostaly týmy z Kolína a Kralup nad Vltavou, což jsou družstva známá tím, že jejich soupisky nepraskají ve švech. Ani tentokrát tomu jinak nebylo. Za to na straně Sokolek se odehrálo pár změn. Tým posílily „novicky“ Katka Vaculíková a Kristýna Zelníčková, do sestavy se zase vrátila jinak pracovně vytížená Káča Trunečková. A hlavně, z úst trenéra Jirgese byla vyslovena jasná výzva: za 20 gólů dohromady z obou zápasů bude odměna. Challenge accepted.

FBC PITTBULLKY KOLÍN vs. TJ SOKOL KRÁLOVSKÉ VINOHRADY B 1:9

Po klasickém výběhu v polárních bundách se Bičizz postavily proti pořádajícímu týmu z Kolína. A hned v čase 0:14 se slušně zapsala nováček Katka Vaculíková. Ve stylu „když nevíš co s míčkem, tak vystřel“ zamířila gólmance Kolína pod pravou ruku a všem ukázala, že z florbalu nic nezapomněla. Což vlastně do konce zápasu zopakovala ještě čtyřikrát, takže musím konstatovat, že florbal skutečně bude jako jízda na kole. To se nezapomíná. Tento zápas byl zkrátka one-woman-show, přestože se mezi střelce zapsaly i Hanka Vejborná, Monika Petřeková a Kač. Vzhledem k tomu, že domácí celek nastoupil v sedmi hráčkách do pole, jejich taktika neobsahovala rychlé přechody do útoku, přesto občasnými rychlými brejky Zuzu v bráně prověřily. Ta až na jednu výjimku, navíc po teči, zůstala klidná a neprůstřelná.

Branky a nahrávky: 24. Pelikánová (Myšková) - 1., 19., 23., 26., 28. Vaculíková (Petřeková, - , Petřeková, Petřeková, Hrdinová), 3. Vejborná (Trunečková), 7., 10. Petřeková (Vaculíková, - ), 30. Trunečková (Stavjaňová).

TJ SOKOL KRÁLOVSKÉ VINOHRADY B vs. FBC KRALUPY NAD VLTAVOU 10:0

Druhý soupeř byl ve stejném počtu jako Kolín, navíc za chybějící brankářku zaskakovala hráčka z pole, a také už měl v nohách jeden zápas. Přesto byly Kralupy důstojným soupeřem, ač na to výsledek nevypadá. Protiútoky byly systematičtější jak ty kolínské, obrana asi ze solidarity ke spoluhráčce v gólmanském více blokovala. Jako první skóre otevřela Monika, po klasickém sólíčku. Hned další střídání ji ale Kačka Vaculíková s Aničkou Javorkou ukázaly, jak vypadá týmová hra a po přesném pasu od Vácy Ani ze středu vymetla všechny pavučinky kralupské branky. Z toho si již Monča vzala příklad a ve spolupráci s Aničkou navyšovala v 10. minutě na 3:0. Půlminuty před koncem třetiny se již podruhé za tento den zapsala do statistik Káča. Druhé dějství opanovala pro změnu Anička. Asi se bála o svou druhou příčku ve statistikách, když viděla výkon Kačky Vaculíkové. Po jejích třech dobře umístěných střelách se vstupovalo do závěrečné části za stavu 7:0. Výzva se znovu ozvala, zbývaly čtyři branky. Ani i Kačka Váca, ta dokonce dvakrát, dokázaly, že chtějí výzvu splnit. Pak se ovšem ke slovu dostaly postupně Monča, která po přesné nahrávce na střed za situace, kdy brankářka stála (opakuji stála!) zády do hry a celá kralupská svatyně zela prázdnotou trefila jediných deset čísel, které se zde z gólmanky nacházely, a pak Káča s Haničkou vystřelily několikrát, za to naprosto mimo. Závěrečný hvizd a náš stav jediné branky od chvíle, kdy měl Petr napéct obrovskou buchtu. Ale jinak to byl vydařený výlet. Další zápasy obě rezervy čekají již tuto sobotu v Radlicích. A počasí nehodlá být milosrdné…

Branky a nahrávky: 2., 10. Petřeková ( - , Javorská), 4., 14., 16., 19., 32. Javorská (Vaculíková, Vaculíková, Kolafová, Hrdinová, Kolafová), 12. Trunečková (Stavjaňová), 33., 35. Vaculíková (Kolafová, Javorská)

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.