Doma je doma

24. 1. 2016

Elévové

3 minuty čtení

23. ledna 2016 se Rieger aréna rozsvítila už v půl osmé ráno. Naši elévové pořádali florbalový turnaj na domácí půdě, a přesto, že šlo pro elévy o prvotní zkušenost s pořádáním, zhostili se toho na výbornou.

Organizace byla o to složitější, protože se hrály oba koše našich elévů najednou. V praxi to znamenalo dvojnásobek dětí.

Díky pomoci našich „B“ mužů byly mantinely na místě už v pátek večer. Sobota tak patřila drobným kosmetickým úpravám, jako bylo polepení hřiště, označení šaten a míst určených pouze pro hráče a trenéry, se kterými pomohli rodiče a realizační tým elévů. Pak už jen převléknout se do dresů a jít se rozcvičit. S ubíhajícím časem se začala hala plnit dalšími kluby a v 9 ráno turnaj odstartoval.

Po hale běhalo okolo sta dětských žároviček, a tak byla během chvíle celá aréna v teple. Mimo přívalu tepelné energie, naplnila halu hlavně výborná atmosféra. Velké poděkování patří rodičům našich elévů. Naučit se během chvíle ovládat časomíru, uhlídat 7 klíčů od šaten, vylepit rozpisy a stihnout se mezi vším napít – pro rodiče našich elévů nebylo nic problémem. Patří jim velké poděkování, protože i díky nim proběhl celý turnaj tak, jak měl.

Ve svých zápasech hráli elévové jako jeden tým. Vzájemně se podporovali a motivovali, a tak s prvním zápasem vlétli do turnaje s nádherným vítězstvím. Zapojili se i naši nejmenší, kteří do všech zápasů vložili velikou sílu. Podpořit své mladší kolegy přišli i starší žáci, jež se neváhali zhostit pokřiků a vyburcovali elévy k prvnímu vítězství. Mezi jednotlivými zápasy měli děti čas na odpočinek. Zapomeňte však na klid. Jejich ruce neopustily florbalky a míčky.

Asi největším překvapením pro elévy byl příchod jejich vzorů. Muži z „A“ týmu usedli do prvních řad a podpořili ty, jejichž hlasivky jsou slyšet na jejích domácích zápasech. Elévové byli namotivováni předvést jim maximum. Bohužel zapracovali nervíky, a tak s Jesenicí prohráli 11:5. I přes prohru si však zasloužili veliký potlesk, který jim darovali jak jejich rodiče, tak právě muži „A“ týmu. A aby muži elévům ukázali, že jsou jako jeden tým, večerní zápas s Boleslaví ukončili, bohužel, se stejným výsledkem 11:5.

Oba týmy elévů skončili ve svých koších na krásných 3. místech. Turnaj splnil veškerá očekávání. Spolupráce, podpora, motivace i nějaké slzičky – sobota měla vše, co mít měla a velkou část na tom měli rodiče, trenéři.

SKV… Cestou k vítězství narazíme sice na pár děr, ale společně se přes ně dostaneme vždy!

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.