Ladies zaskočily Elite a vezou z Děkanky tři body!

12. 2. 2016

Ženy A

3 minuty čtení

Vinohrady po 172 minutách prolomily střeleckou smůlu a hned slaví vítězství! Ve třetí třetině předvedly sokolky skvělý obrat a domácí Elite nakonec porazily 3:1. Dva góly si připsala Petra Honzová, dvěma body se na triumfu podílela také kapitánka Zuzana Macurová.

V úvodu utkání diktovalo tempo hry spíše Elite, ale Vinohrady se snažily držet se soupeřem krok a zároveň vystrkovaly růžky. V úvodním dějství se do velké šance dostala po individuální akci Tvrzníkové Dobisíková a vzápětí měla tutovku také Bartošová, obě dvě však neskórovaly.

I Elite mělo své šance, ale v brance SKV se činila Kutnarová a nutno také dodat, že domácí hráčky velkou část svých příležitostí zahodily. V polovině zápasu přebraly iniciativu zase Vinohrady a v přesilovce po vyloučení Patakyové měly hned dvě stoprocentní příležitosti.

Jenže neprosadila se bekhendem ani Strejcovská a z bezprostřední vzdálenosti neprocedila míček za Gécovou ani Trunečková. A tak udeřilo na opačné straně. Dlouhý pas Havlíkové zachytila Jelínková, která po šikovné kličce zasunula míček za brankovou čáru. Vinohradská obrana reagovala pomalu.

Vinohrady si i nadále vytvářely šance a střelecké trápení prolomily konečně v 52. minutě. Trunečková našla na středu Honzovou, která zamířila přesně k tyči. O několik chvil později se Honzová opět mohla radovat, když po nahrávce Macurové strhla vedení na stranu hostujícího celku.

Závěr zápasu byl divoký. Nejprve byla vyloučena Macurová, velký tlak Elite však SKV v čele s Kutnarovou přežilo. Dvě minuty před koncem si domácí kouč Jelínek vzal oddechový čas, jeho družstvo po něm nastoupilo na hřiště bez gólmanky, leč se sedmi hráčkami v poli.

Po upozornění z tribuny následovalo vyloučení na straně Elite a vinohradští fanoušci už začali doufat, že to dobře dopadne. A také dopadlo! Domácí i v oslabení odvolali gólmanku, jenže přišly o míček a kapitánka Macurová zpečetila vítězství, které posunulo Ladies na 11. příčku tabulky před Jičín. Už v neděli čeká Vinohrady další duel, tentokráte na domácí půdě s Olomoucí.

Elite Praha - TJ Sokol Královské Vinohrady 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 34. Jelínková (Havlíková) – 53. Honzová (Trunečková), 54. Honzová (Macurová), 59. Macurová (Jiříčková). Rozhodčí: Drška, Meisner. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 30.

Sestava SKV: Kutnarová - Lingová, Jiříčková, Sladkovská, Batíková, Nováková, Černovská - Macurová (C), Trunečková, Honzová - Panková, Strejcovská, Bartošová - Vavřinová, Tvrzníková, Dobisíková - Vejvodová. Trenéři: Vilém Svoboda a Pavel Doubek.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.