Béčko stále drží neporazitelnost

13. 2. 2016

Muži A

4 minuty čtení

K druhému domácímu turnaji dostaly Bičizz dva soupeře, se kterými se potkaly poměrně dávno. S Kobylisami se utkaly v úplně prvním střetnutí Pražské ligy, důraz Králova Dvoru poznaly na dalším turnaji v Kralupech. A navíc se jim do cesty ke 2. lize postavil soupeř dosud nepoznaný.

VIKINGS TJ SOKOL KOBYLISY vs. TJ SOKOL KRÁLOVSKÉ VINOHRADY B 0:4

První vzájemné střetnutí na Czech Open skončilo vymodleným vítězstvím na nájezdy, druhé poměření sil bylo v plně režii Bičizz, kdy v úvodním kole roznesly Kobylisy vysoko 13:0. Takže před zápasem to bylo 50:50, zvlášť s momentální (ne)formou a neúspěšnou střelbou. Krásné jarní počasí bylo jako stvořené k rannímu výběhu, ale objevily se stinné stránky. A to doslova. Hřiště bylo zalité sluncem, což je ale zrovna věc, kterou zase florbalista tak moc nepotřebuje. Takže kromě střelecké impotence musely Bičizz bojovat i se sluníčkem (osobně se mi snad nikdy nestalo, abych si musela stínit oči, abych viděla, co se na hřišti děje). První třetina tak byla ve znamení slunečních paprsků a marných pokusů o dobytí solidně zakryté kobyliské branky. Nicméně druhou třetinu otevřela nádhernou střelou juniorka Bára Vavřinová, která během stejné části ještě parádně nahrála posile z áčka Týnce Jiříčkové, a do posledního dějství se vstupovalo s hubeným náskokem dvou branek. V prvním zápase měly Kobylisy asi i dost smůly, protože SKV do branky spadlo všechno, v tomto utkání se fortuna otočila. Přestože soupeři viditelně ubývalo sil, třetí třetina pokračovala ve stylu marného ostřelování kobyliské svatyně. Úspěšné v tomto snažení byly nakonec jen Monika Petřeková a Hanka Vejborná, toho času skvěle hrající v obraně.

Branky: 14. Vavřinová (Javorská), 22. Jiříčková (Vavřinová), 25. Petřeková (Vavřinová), 29. Vejborná.

TJ SOKOL KRÁLOVSKÉ VINOHRADY B vs. T.B.C. KRÁLŮV DVŮR 6:0

K druhému měření sil došlo o hodinu později s královodvorským celkem. První zápas skončil sice výhrou Bičizz, ale poměrně dost bolel a hlavně, došlo v něm k výjimečné a divácky atraktivní přestřelce. Jde-li o herní styl, jednalo se o těžšího soupeře, než byl ten ranní. Na výsledku je vidět, že proti herně vyspělejším týmům se Bičizz daří. Ale určitě nemůžeme tvrdit, že by Dvůr byl marným. Naopak, nebýt báječně chytající Zuzky Pokutové (která mimochodem měla již druhým dnem zlomený nos), mohla se zopakovat přestřelka z října s výsledkem v neprospěch Bičizz. Takže, Zuz, díky! O všechny góly se rovným dílem rozdělily pouze tři hráčky: Bára, Anička a Terka Císlerová. Posledně jmenovaná předváděla vůbec neuvěřitelný výkon, navíc na postu, na kterém se stabilně nevyskytuje. Přestože ani v tomto zápase se střelecky nedařilo tak, jak by si SKV představovalo, hra byla o úroveň lepší a dívky se blýskly i některými parádními florbalovými akcemi. Snad na to navážou v dalším turnaji, kdy se je pokusí o neporazitelnost připravit tradiční pražské rivalky, FBC Panthers.

Branky: 5., 26. Vavřinová (Javorská, Petřeková), 12., 14. Javorská (Petřeková, Vavřinová), 26., 35. Císlerová (Kolafová, Vavřinová).

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.