Důležitá měření sil: muži jedou do Litvínova, ženy do Ostravy

19. 2. 2016

Klub

3 minuty čtení

Oba dva naše elitní týmy se v neděli představí na hřišti svých soupeřů. Svěřenci Martina Hovořáka vyrazí na sever Čech do Litvínova, kde budou hájit pozici favorita. Ladies vyrazí na druhý konec republiky - do Ostravy, aby zde poměřily síly s domácím FBC.

Důležitý test před play down

Sokoly čeká v Litvínově těžká zkouška. V prvním vzájemném střetnutí sice Vinohradští vyhráli 6:3, Bivoj ale v celém průběhu základní části i přes svůj malý bodový zisk naznačuje, že se i z pozice nováčka umí ve hře vyrovnat silnějším týmům.

Oba dva své jediné body vybojovali bivojové na domácím hřišti za prohry v prodloužení se Spartou a s Pardubicemi. Tým táhnou především tři muži - Viktor Hocelík, Daniel Hulič a Ondřej Hertl. Nad výkony druhého jmenovaného nevěřícně kroutí celé obecenstvo superligy. Hrající kouč a legenda Litvínova i v 38 letech dokazuje, že má na nejvyšší soutěž.

Bína a spol. tak budou muset na severu Čech předvést soustředěný výkon. V případě úspěchu totiž ještě mohou sokolové ohrozit desátou příčku Pardubic, která zaručuje start play down na domácí půdě. O tom, že se však Vinohradští v 1. kole boje o záchranu střetnou právě s pardubickým Sokolem, už je dopředu rozhodnuto.

Ladies chtějí Ostravě oplatit vysokou porážku

Ženské áčko vydolovalo z posledních dvou zápasů pět bodů. Nejprve zaskočilo v pražském derby Elite, z jehož hřiště si odvezlo vítězství 3:1, v druhém víkendovém duelu pak Vinohrady porazily na domácí půdě Olomouc 2:1 po samostatných nájezdech. Vítězný gól v nájezdové loterii vstřelila Kristýna Jiříčková.

I tak ovšem budou trenéři chtít, aby jejich svěřenkyně zlepšily střeleckou potenci. Přestože získaly pět bodů z posledních dvou utkání, je stále zřejmé, že se v útoku trápí. Ve dvou vítězných zápasech dali jen tři branky ze hry, z toho ještě jednu do prázdné branky. Zbylé dva góly padly z úspěšně proměněných nájezdů.

Poslední duel s Ostravou Ladies prohrály na domácí půdě vysoko 1:9. Soupeři je tedy co oplácet. Držme oběma našim elitním týmům palce, aby se jim na venkovních hřištích zadařilo a odvezly si domů cenné body. SKV = Společně K Vítězství.

21. kolo Tipsport superligy:

neděle 17:00 SK Bivoj Litvínov - TJ SKV (SPORTaS u Koldomu Litvínov)

21. kolo extraligy žen:

neděle 14:00 FBC Ostrava - TJ SKV (ČPP Aréna Ostrava)

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.