Superliga v Lounech: Vinohrady se střetnou s vítězem základní části

26. 2. 2016

Muži A

4 minuty čtení

Utkání posledního 22. kola základní části Tipsport Superligy mezi Vinohrady a Chodovem se uskuteční v městské sportovní hale Louny. Zápas je na programu 28. února od 17 hodin. SKV vypraví na zápas vlastní autobus pro fanoušky.

Superliga i letos pokračuje v zavedené tradici, kdy elitní florbal proniká i do regionů, ve kterých by se za normálních okolností neobjevil. Díky výjezdním utkáním však taková možnost je. Tentokráte Superligu vyváží Sokol Královské Vinohrady, který se na neutrální půdě v Lounech utká v pražském derby s Chodovem.

„Jsem rád, že jsme se rozhodli právě pro Louny. Hledali jsme město, kde jsou lidé zvyklí fandit sportu a zároveň je v přilehlém regionu potenciál pro rozvoj florbalu. Louny to splňují na sto procent, protože se zde hrála na nejvyšší úrovni házená, a tak věřím, že si místní fanoušci sportu užijí utkání nejvyšší florbalové soutěže beze zbytku, zvlášť když vezeme tak atraktivního soupeře, jakým je Chodov,“ neskrývá nadšení prezident florbalového oddílu TJ Sokol Královské Vinohrady Luděk Pokorný.

A vzápětí ocenil přístup domácího klubu. „Místní oddíl TJ Lokomotiva má k celé akci od počátku velmi aktivní a pozitivní přístup, a už kvůli tomu doufám, že se dočkáme plné haly,“ přeje si Pokorný vyprodané hlediště. „V neposlední řadě je pro nás výjezdní utkání možností propagovat naše partnery i mimo území hlavního města a nabídnout jim tak opět něco navíc,“ dodává prezident vinohradského klubu.

Bohatý doprovodný program

Fanoušci v Lounech se mohou ve sportovní hale TJ Lokomotiva těšit nejen na superligový florbal. Celý den začne mládežnickým turnajem, připravený bude fotokoutek s rekvizitami, kterým bude vévodit pohár pro florbalového mistra České Republiky nebo komfort zóna, kde si budou moci diváci odpočinout v pohodlných sedacích vacích.

Přestávky vyplní vystoupení v podobě aerobicu a významná část bude věnována představení lounského florbalového oddílu. O celkovou atmosféru by se měli postarat také dva maskoti – vinohradský Pan Knír a SuperfináleMan, symbol vrcholu českého klubového florbalu. Vinohrady do místa konání akce vypraví vlastní autobus. O zájezdu se můžete více dočíst zde.

Vinohradští budou čelit několika reprezentantům

Sokol si do Loun pozve opravdu silného soupeře. Chodov je kolo před koncem už jistým vítězem základní části. K tomuto triumfu dokráčel vůbec poprvé ve své historii. Stalo se tak příznačně v době, kdy klub slaví 25 své existence. Chodovští si první místo zajistili v předešlém kole díky vysoké výhře 13:6 nad Mladou Boleslaví.

Ve svém středu má celek z Jižního Města i několik reprezentantů – kanonýra Toma Ondruška, obránce Tomáše Sýkoru či brankáře Jana Baráka. V jeho sestavě rovněž figurují další opora Patrik Dóža, jenž usiluje o vítězství v kanadském bodování základní části.

První vzájemný duel ovládl celek z Jižního Města, který v utkání 5. kola zvítězil 10:7. O výsledku tehdy rozhodla především úvodní třetina, domácí Chodov ji vyhrál 5:2. Čtyři branky v zápase zaznamenal již zmiňovaný Tom Ondrušek, za Vinohrady se dvakrát podařilo skórovat kapitánu Milanu Bínovi, který zůstává i těsně před koncem základní části lídrem kanadského bodování Vinohrad.

22. kolo Tipsport superligy:

17:00 TJ SKV - Florbal Chodov (MSH Louny)

Foto: Otakar Prášek

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.