Postup ženského béčka s maximálním předstihem

25. 2. 2016

Muži A

3 minuty čtení

Ano, vražedných nedělních osm ráno a Bičizz nastoupily proti nesmiřitelným rivalkám z Radlic. Už to slibovalo třaskavý náboj. Ale tentokrát šlo i o něco jiného. Nezvítězí-li FBC Panthers, Bičizz si s předstihem zajistí hladký postup do 2. ligy. Kdo neviděl na vlastní oči, tentokrát opravdu prohlo

FBC PANTHERS B vs. TJ SOKOL KRÁLOVSKÉ VINOHRADY B 2:2

Každý tým má jinou taktiku: Pantherky sebraly všechny možné síly a dorazily v nabité sestavě, SKV v tradičním seskupení tentokrát bez extraligových posil (které v té samé době dlely ve vlaku směr Ostrava) šlo v půl osmé ráno kroužit na děkanský ovál. Slibovaná florbalová show se skutečně konala od prvního okamžiku, oba týmy nabuzené a lačnící po bodech. Síly mezi mantinely byly však spravedlivě rozděleny, chvíli měly navrch Pantherky, chvíli Bičizz. Navíc v brankách na obou stranách spolehlivé gólmanky, chvílemi i naprosto neskutečné. První třetina bez gólů, ale rozhodně ne nudná. Skóre otevřel až míček za Zuzčinými zády v 7. minutě druhé třetiny. Odpověď z hole Týny Zelníčkové však na sebe nenechala dlouho čekat. I do poslední části se šlo za nerozhodného stavu. A i ta měla stejný průběh: šance na obou stranách a po jednom gólu v síti. I když se po závěrečném hvizdu sudí mohly více radovat Pantherky, protože byly první, kdo v této sezóně sebral SKV body, jednalo se o Pyrrhovo vítězství, budou-li úspěšné ve všech dalších zápasech, ukončí sezónu na 3., tedy nepostupovém místě. Bičizz si tímto jediným bodem ale zajistilo postup do vyšší ligy, kterou vloni smolně opustilo. Petr Jirges tak potvrdil svou pověst postupového trenéra a brzy bude muset odmítat značně lákavé nabídky z jiných, ambiciózních týmů.

Branky: 19. Vesecká (Bártová), 32. Kinclová (Slezáková) – 20. Zelníčková (Vaculíková), Petřeková (Javorská).

TJ SOKOL KRÁLOVSKÉ VINOHRADY B vs. FBC ŽRALOCI PŘÍBRAM 7:1

S příbramskými Žraloky se předchozí utkání odehrálo poměrně nedávno, soupeři se neměli nijak výrazně zaskočit. Přesto první polovina zápasu vypadala jako „hurá florbal“, tolik odlišný od ranního souboje se skutečnými florbalovými akcemi. Postupem času a s naskakujícími brankami v síti soupeře se však vracel klid na čepele Bičizz a nakonec si odnesly zasloužené tři body. Mezi další pozitiva patřilo i seštelování mířidel na holích Elišky Šillerové a Jany Stavjaňové, které si shodně zapsaly po dvou brankách, a rychlá odpověď na jedinou branku hostí. Jedinou skvrnou na zápase můžeme shledat v odstoupení kanonýrky Moniky Petřekové ze zdravotních důvodů, ale pevně věříme v Mončino brzké uzdravení, aby dále kula želízko v ohni kanadského bodování.

Branky: 7. Vejborná, 9. Vaculíková (Zelníčková), 11., 31. Šillerová (Zelníčková, Zelníčková), 11. Javorská (Stavjaňová), 17., 22. Stavjaňová (Vaculíková, Javorská) – 31. Klimtová (Lukešová).

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.