Ženy prohrály s Herbadentem 2:6

27. 2. 2016

Ženy A

2 minuty čtení

Vinohrady doma prohrály se sedminásobnými mistryněmi extraligy 2:6 a základní části zakončily solidním výsledkem. V nadcházejícím 1. kole play down vyzvou už příští týden Olomouc.

Favorit vstoupil do zápasu ve velkém stylu. Už ve třetí minutě otevřela skóre Dominika Šteglová. Herbadent pak sice vytrvale bušil do vinohradské obrany, v domácí brance se však činila brankářka Vyrobíková a držela neděje Sokola nad vodou.

Další branka přišla až v 15. minutě, trefila se Steinbachová a určila stav zápasu po úvodním dějství. Obraz hry se ve druhé části příliš nezměnil, celek z Jižního Města byl i nadále střelecky aktivnější, naopak Vinohrady vyrážely do ojedinělých protiútoků. Herbadent přitom dodržel normu z první třetiny a přidal další dvě branky.

Třetí třetina byla z pohledu domácích vůbec nejzajímavější. Hosté opět vstřelili dvě branky, jenže parta kapitánky Macurové se rovněž střelecky činila. Ve 44. minutě vstřelila první gól Vinohrad z dorážky Strejcovská a minutu před koncem snížila na 2:6 po samostatném úniku Tvrzníková. Konečný výsledek tak zněl 2:6.

Vinohrady však nemusejí po porážce smutnit. Staly se nejslušnějším celkem extraligy žen (26 trestných minut v 22 zápasech) a obdrží Cenu Play Blue. V celé základní části navíc nedostaly ani jeden gól v oslabení! Všechny tyto přednosti mohou už příští týden naplno ukázat v 1. kole play down, ve kterém v boji o záchranu vyzvou Olomouc.

TJ SKV - Herbadent Praha 11 SJM 2:6 (0:2, 0:2, 2:2)

Branky a nahrávky: 44. Strejcovská (Vavřinová), 59. Tvrzníková (Honzová) – 3. Šteglová (Steinbachová), 15. Steinbachová (Billá), 23. Billá, 38. Sádková (Šteglová), 41. Sádková (Billá), 54. Kubišová (T. Hubáčková). Rozhodčí: Hejzlar, Weissgráb. Vyloučení: 0:0. Diváci: 59.

Sestava SKV: Vyrobíková - Čermáková, Vejvodová, Nováková, Dobisíková, Hrdinová - Macurová (C), Tvrzníková, Honzová - Vavřinová, Strejcovská, Bartošová - Černovská. Trenér: Vilém Svoboda.

Foto: Otakar Prášek

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.