Dámská jízda pokračuje! Vinohrady jsou na druhém místě první ligy

17. 11. 2012

Ženy A

2 minuty čtení

Dvě vítězství posunula ženské áčko na senzační druhou pozici první ligy. Nováček soutěže se tak posunul o bod za vedoucí rezervu Herbadentu.

Sobotní dopoledne bylo ve znamení setkání dvou velkých rivalů první ligy, našeho ženského „áčka“ a týmu FbC Panthers. Velká soutěživost mezi těmito dvěma soky vznikla již dávno, když se tyto dva týmy setkávaly v druhé lize ve velmi napínavých utkáních, která obvykle končila jednobrankovým rozdílem. Osudy měly tyto týmy podobné, oběma se podařilo postoupit do vyšší ligy a oba dnes v 11 hodin nastoupily na hrací plochu haly ve Střešovicích. 

První desetiminutovka byla v trochu poklidnějším tempu, oběma týmům chvíli trvalo, než se dostaly do zápasu, ale vinohradské hráčky velmi prahly po vítězství a o první dva kroky se postaraly mladé posily, když nejprve Trunečková s Tvrzníkovou ukázaly skvělou spolupráci v útoku a následovně i předvedly, že jim nedělá problém zkrotit poskakující balónek před soupeřovou brankou a dostat jej za záda gólmanky. V růžové hrající protihráčky se nevzdaly bez boje a čisté konto vinohradské gólmance poskvrnily jednou brankou, ale rychlost a důraz byl předností Vinohradských, kterým se do konce hrací doby podařilo vstřelit ještě jednu branku a mohly se tak těšit z výhry. 

V letošní sezóně čekal naše ženy již druhý zápas proti týmu z Mladé Boleslavi, se kterým prohrály při jejich prvoligové premiéře, a tak se nechtěly nechat zahanbit i podruhé. Velká motivace, bojovnost a hlavně to „vinohradské srdíčko“ pomohlo odehrát během jednoho dne druhý velmi kvalitní zápas, který skončil lépe pro naše hráčky. V utkání padalo hodně branek, naštěstí více do sítí soupeřů. Velkou oporou vinohradského týmu byla gólmanka Jana Jandová, která nejenže zneškodnila spoustu nebezpečných střel mířících mezi tři rudé tyčky, ale také nedovolila mladoboleslavské hráčce zakončit během trestného střílení. 

Sobotní výsledky ženského áčka:

TJ SKV - FbC Panthers 3:1
TJ SKV - Florbalová akademie Mladá Boleslav Ovocné Báze 7:6

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.