Boys vyválčili návrat do Rieger arény!

16. 3. 2016

Muži A

4 minuty čtení

S odřenýma ušima, ale přece. A tým mužů v úterý nedovolil Pardubicím, aby ukončily sérii prvního kola play down ve své domovině na východě Čech, a tak se oba týmy ještě jednou utkají na Vinohradech.

Že to může být poslední střet série, bylo znát od samého začátku. Možná právě to byl důvod, proč se stav utkání dočkal změny až pokročilém času utkání. První gól padl záda pardubického brankáře po rozehrávce SKV v prostoru velkého brankoviště. Gól Jana Zavadila následoval nedlouho po úspěšně odbráněném oslabení na straně Vinohrad, což klukům dodalo dost sebevědomí nejen k první, ale i ke druhé brance, která následovala o sedmdesát vteřin později. Skvělou akcí potrestalo trio Zbyněk Stuchlík – Štěpán Raiter – Milan Bína chybu Pardubic. Kapitán Vinohrad tak poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. S odpovědí přišel Michal Janeček, který sice snížil vedení SKV, ne však na dlouho. Zhruba půl minuty na to totiž provětral Levínského bránu Zbyněk Stuchlík.

Do třetího dějství však Vinohrady však rozdíl dvou branek neuhlídaly. Byla jen otázka času, kdy zaúřadují zkušenosti, které ve východočeském týmu představuje útok první formace. Z poměrně nepříhodného místa od mantinelu někde na úrovni velkého brankoviště se neomylně trefil Martin Zozulák. Po bezbrankové první třetině tak připravilo druhé dějství bohatou nadílku.

Třetí třetina však svou produktivitou na prostřední část nenavázala. Únava byl znát na obou stranách, na té vinohradské přeci jen o něco více. Prvních sedm minut třetiny se SKV jen stěží dostalo ven z vlastní obranné poloviny. V těchto momentech však jako šestý hráč zapůsobila početná skupinka vinohradských fanoušků. Ti se pak také po zásluze dočkali odměny, když zásadní a v konečném zúčtování také rozhodující gól vstřelil Lukáš Gregor.

Do té doby poměrně důrazné střety ještě nabraly na útočnosti. Pardubice hodně riskovaly, když nechaly strážce svatyně na lavičce, zatímco se kolem jejich branky producírovali vinohradští s balonkem. Jenže až za čáru ho přes hradbu těl nepropasírovali a nakonec z toho bylo „nedáš-dostaneš“. Naštěstí pro SKV padla snižující branka Tomáše Dleska jen čtyřicet vteřin před koncem. Nervy drásající závěr SKV se štěstím ustálo. Úterní utkání se vydařilo především Karlovi Mrkosovi v brance, který podle pardubických statistik vychytal až rekordní počet střel (64). Nejvíce nenáviděným pak v Pardubicích musí být Stuchlíkovic duo, kterému se podařilo překazit nejednu nadějnou příležitost Východočechů a sami směrem do útoku zápas doslova „odjezdili“.

Série se tak znovu přesouvá do hlavního města. Už ve čtvrtek budou stát vinohradští kluci tváří v tvář druhému pardubickému mečbolu. Tentokrát v dobře známém prostředí sokolovny na Vinohradech.

Sokol Pardubice - TJ SKV 3:4 (0:0, 2:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 31. Janeček, 36. Zozulák (Burian), 60. Teichman (Dlesk) – 26. Zavadil (M. Raiter), 28. Bína (Š. Raiter), 32. Z. Stuchlík, 58. Gregor. Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 237.

Sestava SKV: Mrkos - O. Stuchlík, Š. Raiter, M. Raiter, Rossi, Houra, Zezulka, D. Záň - Z. Stuchlík, Bína (C), Gregor - Renčín, Skřivánek, Zavadil, - J. Záň, Králík, Kareš - Hanák, Baudisch. Trenér: Martin Hovořák.

Foto: Sokol Pardubice

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.