Ženské béčko neporazitelnost neudrželo

16. 3. 2016

Muži A

3 minuty čtení

Předposlední turnaj pro Bičizz ve třetí lize nebyl tak úplně rutinní, jak se mohlo po zajištění postupu na Děkance před třemi týdny jevit.

Za prvé na zaslouženou dovolenou odjel trenér Jirges, za druhé se k utkání sešlo vinou zdravotních komplikací pouze devět hráček a za třetí na všech sokolkách snad poprvé od začátku sezóny nebyla vidět chuť hrát. Což se muselo logicky projevit i při herním výkonu.

TJ SOKOL KRÁLOVSKÉ VINOHRADY B vs. FBŠ BOHEMIANS C 7:2

I na dálku to měl Petr ošéfováno, na lavičku za sebe sehnal zcela adekvátní náhradu v osobě Dády Valáškové, které rovnou musíme poděkovat, že se nám celý víkend věnovala a přežila to s námi. Díky, Dádo! Nástup do utkání proti céčku Bohemky byl tak dobrý nejen díky tradiční venkovní rozcvičce, sám soupeř to SKV usnadnil tím, že vypadal (a choval se), jako by se právě vrátil z pořádné noční jízdy. Díky tomu se do hry dostaly Bohemačky až koncem druhé třetiny, do té doby se skvěly výkony hráčky ze Sokola. Skóre otevřela krásnou akcí Jana Stavjaňová, za soupeřovu gólmanku poslala míček nekompromisně i Monča Petřeková a to z dost divného úhlu, následovaly nádherné florbalové góly Aničky Javorské a Katky Vaculíkové. Na konci druhé části se prosadil i soupeř, ale kontrovat tomu dokázaly dalšími pěknými akcemi zakončenými čepelemi Aničky a Jany Kolafové. Poslední gól Blažkové z Bohemians byl pouhou kosmetickou úpravou skóre.

Branky: 5. Stavjaňová (Petřeková), 7. Petřeková, 13. Javorská (Petřeková), 16., 18. Vaculíková (Petřeková, - ), 29. Javorská (Hrdinová), 30. Kolafová (Javorská) – 24., 36. Blažková (Poláková, - ).

FBC TEXAS SHERIFFS vs. TJ SOKOL KRÁLOVSKÉ VINOHRADY B 2:1

Soupeř, jehož druhá polovina hraje o postup do vyšší ligy, Bičizz samozřejmě porazit chtěl. Každý ztracený bod SKV by byl v případě menšího rozdílu bodem pro texaské Banditky. Zde ráda předběhnu, když prozradím, že Bičizz i přes první prohru si díky předchozím výkonům nasbíraly tolik bodů, že je z prvního místa již nikdo nesesadí. První se sice v zápase prosadily Sokolky, ale později se mezi střelkyně zapisovaly pouze soupeřky. Nutno podotknout, že obě inkasované branky se musí zapsat na triko hráčkám v poli, jelikož Zuzka Pokutová v bráně byla perfektní po oba zápasy a vychytala i zcela jasné gólovky.

První pozitivum, které se i přes prohru dá nalézt, bylo zmíněno – a to jistota první příčky. Druhé shledávám ve zlepšené střelbě a evidentním herním progresu u některých hráček. Velkou pochvalu si zaslouží Anička Javorská a Terka Císlerová, které svou razantní střelbou, respektive bojovností oběma soupeřům znepříjemňovaly hru a ohrožovaly jejich brankářky. A abychom neopomenuli stále jistější Zuzku v brance, i zde máme nezanedbatelné plus do posledního ligového turnaje, který proběhne až za pět týdnů v Králově Dvoře.

Branky: 16. Černá And. (Šebová), 34. Černá Mar. (Velechovská) – 7. Vejborná (Trunečková).

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.