Rezerva i nadále kraluje

20. 11. 2012

Klub

4 minuty čtení

Mužské béčko má v čele třetí ligy čtyřbodový náskok na druhé Benátky.

Muži B se jeli v sobotu poprat do haly na Kotlářce o udržení svého ligového prvenství. Prvním soupeřem jim byla Orka Stará Boleslav. V nepříliš pohledném utkání plném sekání si Vinohrady dokázali celé utkání držet náskok a nakonec ho dotáhnout k vítězství 6:3. O tři hodiny později na sokoly čekala rezerva střešovického Tatranu. Zápas plný humoru, krásných akcí, několik hattricků a prvního gólu kapitána Sigla v sezóně skončilo pro SKV vítězně a to v poměru 15:4. Perličkou zápasu byla červená karta pro hráče Tatranu, kterému Vinohrady nechaly zkontrolovat hůl, která nevyhovovala normám ČFbU.
 
Do Zruče nad Sázavou se v sobotu vydali junioři, na které čekali soupeři z Kutné Hory a Benešova. Utkání s prvně jmenovaným soupeřem nabídlo mnoho krásných, ale často zahozených šancí Vinohrad. Nakonec ale přece jen tři z nich skončily v síti Kutné hory a SKV se radovalo i přes infarktový závěr z výhry 3:2. Druhé utkání slibovalo pohledný a útočný florbal. A to také bylo k vidění na hřišti. Na první branku Benešova dokázalo SKV ještě odpovědět, ovšem zbytek utkání byl již v režii soupeře. Benešov tedy zvítězil 11:3.
 
Áčko starších žáku čekaly týmy Kunratic a béčko Tatranu. V utkání se Startem chyběl Vinohradským větší důraz a lepší přesnost při střelbě. Proto podlehli svému soupeři v poměru 1:2. Ve druhém utkání se sokolům podařilo tyto nedostatky odstranit a to bylo znát i na výsledku. Tatran utrpěl porážku 4:0. A zlepšení bylo znát i ve třetím utkání proti rezervě Bohemians, které se hráčům SKV podařilo vyhrát 3:0.
 
To B tým starších žáků si vedl skvěle již od prvního zápasu. Taky k tomu měl obrovskou motivaci. Po sestupu ze svého výkonnostního koše se chtěl poprat o postup zpět. A právě první zápas se stal klíčovým. Díky vybojované remíze s Berounem. Do druhého utkání šly tedy Vinohrady s tím, že stačí porazit Black Angels minimálně o dvě branky nebo o jednu a vstřelit při tom víc než tři góly. Vyrovnaný zápas sokolové rozhodli až v obrovském tlaku na konci duelu. Finálové utkání svou kvalitou sice zaostávalo za ostatními, které SKV ten den odehrálo, ale ani to nezměnilo nic na tom, že Sokol po výhře 6:3 vybojoval kýžený postup. Za zmínku stojí 7 gólů Tomáše Filipa, posily z áčka starších žáků.
 
V neděli se představili i elévové, kteří ve svém prvním utkání v Radlicích podlehli týmu z Davle 0:5, ovšem jejich výkon se pak zlepšil a rezervu Bučis dokázali přehrát vysoko 8:1. Zápas o třetí místo ovládli také sokolové, když zdolali Orku 5:0.
 

Výsledky posledního víkendu:

Muži B:
TJ SKV - ASK Orka Stará Boleslav B 6:3
TJ SKV - Tatran Střešovice B-Boys 15:4
 
Junioři A:
TJ SKV - SKP Olympia Kutná Hora 3:2
TJ SKV - SK Florbal Benešov 3:11
 
Dorostenci (pondělní dohrávka):
TJ SKV - FBC Kladno 6:7
 
Starší žáci A:
TJ SKV - FBC Start98 Kunratice 1:2
TJ SKV - Tatran Střešovice B-Boys 4:0
TJ SKV - FbŠ Bohemians B 3:0
 
Starší záci B:
TJ SKV - Sport Eden Beroun 4:4
TJ SKV - Black Angels 5:4
TJ SKV - x 6:3
 
Elévové:
TJ SKV - FBK Davle 0:5
TJ SKV - FC Bučis 8:1
TJ SKV - Orka 5:1
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.