Vyrovnaný boj pokračuje dál. Vinohrady vyzvou Litvínov popáté

5. 4. 2016

Muži A

2 minuty čtení

Množství gólů, emoce, souboje či fantastické obraty. To vše nabízí série 2. kola play down Tipsport superligy mezi Vinohrady a Litvínovem. Dnes se oba soupeři za vyrovnaného stavu 2:2 na zápasy utkají popáté. Přijďte je od 20 hodin do Rieger arény podpořit!

Oba týmy zatím uhrály na svém hřišti jednu výhru a jednu porážku. Tři ze čtyř duelů skončily nejtěsnějším rozdílem. Pouze v neděli zvítězili Vinohradští o dvě branky. Pojďme si připomenout dosavadní průběh série o záchranu.

PRVNÍ ZÁPAS: Ačkoliv Vinohradští inkasovali jako první, skóre dokázali otočit ve svůj prospěch a dlouhou dobu měli zápas pod kontrolou. Vedli 3:1, 4:2 i 5:3. Jenže Litvínov sebral všechny síly, srovnal na 5:5 a v prodloužení mu výhru vystřelil Skalitz. Nováček superligy se tak v sérii ujal vedení.

DRUHÝ ZÁPAS: Pro Sokol mohlo být ještě hůř! Svěřencům Martina Hovořáka hrubě nevyšel úvod prostřední části druhého střetnutí, ve kterém dostali hned tři slepené góly a prohrávali 2:5. I Vinohrady však umějí otáčet zápasy. Pět gólů v řadě vyústilo ve fantastický obrat, na který už Litvínov nenašel odpověď. SKV tak srovnalo na 1:1.

TŘETÍ ZÁPAS: V úvodních dvou částech se oba soupeři přetahovali o vedení. Do třetí periody šli s těsným náskokem domácí bivojové. V úvodu poslední dvacetiminutovky však srovnal Králík a Vinohradští díky dvěma dalším gólům vedli 5:3. Litvínov opět předvedl nevídaný obrat. Dvěma góly vyrovnal v samotném závěru zápasu Hocelík a druhou výhru v sérii vystřelil domácím čtyřbodový veterán Hulič.

ČTVRTÝ ZÁPAS: Už to vypadalo, že se historie bude znovu opakovat. Vinohrady vedly 2:0, pak si však nechaly náskok vzít a Litvínov několikrát nebezpečně zahrozil. Do vedení jej ovšem hosté z Prahy nepustili a díky brankám Bíny a Skřivánka dovedli zápas do vítězného konce. Z Litvínova si tak odvezli cennou výhru.

2. kolo play down Tipsport superligy:

20:00 TJ SKV - SK Bivoj Litvínov (Vinohrady)

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.