Vinohrady porazily Litvínov 9:2 a v sérii se poprvé ujaly vedení

6. 4. 2016

Muži A

2 minuty čtení

Sokolové zvládli páté utkání 2. kola play down, když Litvínov na domácí půdě porazili vysoko 9:2. Třemi body se na tomto vítězství podíleli Jan Linhart a Milan Bína. Šestý duel se hraje ve čtvrtek v Litvínově. Vinohradští pojedou na sever Čech za příznivého stavu 3:2 na zápasy.

Vinohrady nevstoupily do zápasu špatně a po dvou gólech vstřelených v rychlém sledu se dostaly do vedení 2:0. Nejprve se prosadil Renčín a po něm zakončil pod břevno Králík.

Ani úspěšný vstup do utkání však nebyl zárukou dobrého výsledku. To už sokolové věděli z minulých zápasů. A Litvínov i tentokrát prokázal svou sílu. Nejprve v 19. minutě po pohledné brance skóroval Běhavý.

Ve druhé části si hosté vybojovali nájezd, ovšem Pecháček neuspěl. Tolik ho zaváhání mrzet nemuselo, jen o chvíli později totiž využil přesilovku Kašpárek a bylo srovnáno!

Od té doby diktovali tempo pouze domácí hnaní vpřed hlučným kotlem. Ještě do konce druhé periody se trefili Zavadil, Matěj Raiter a hned dvakrát Linhart, který oba své zásahy vstřelil v přesilové hře.

Litvínov už nekladl v závěrečné dvacetiminutovce velký odpor a Vinohradští tak mohli ještě navýšit svůj náskok o další tři góly. Sokolové ovládli domácí utkání 9:2 a poprvé v sérii zaznamenali jednoznačnější vítězství. Ve čtvrtek budou na půdě soupeře usilovat o klíčovou výhru v sérii.

TJ SKV - SK Bivoj Litvínov 9:2 (2:1, 4:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 13. Renčín (Skřivánek), 15. Králík (Baudisch), 32. Zavadil (Renčín), 36. Linhart (Gregor), 38. M. Raiter (Rossi), 40. Linhart (Gregor), 48. Baudisch (Linhart), 50. Bína (Gregor), 60. Z. Stuchlík (Bína) – 19. Běhavý (Werner), 23. Kašpárek. Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 2:2. Využití: 2:1. Diváci: 160.

Sestava SKV: Mrkos - O. Stuchlí, Š. Raiter, Rossi, M. Raiter, Houra, Zezulka - Z. Stuchlík, Bína (C), Gregor - Zavadil, Skřivánek, Renčín - Baudisch, Králík, . Trenér: Martin Hovořák. 

6. zápas 2. kola play down:

čtvrtek 20:00
SK Bivoj Litvínov - TJ SKV (SH SPORTaS u Koldomu Litvínov)

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.