Když jde malý elév spát...

5. 4. 2016

Elévové

3 minuty čtení

V sobotu 2. dubna čekal naše elévy turnaj na domácí půdě. Od časných ranních hodin se Rieger aréna připravovala na souboje v šestém a sedmém koši. Když stály mantinely na svých místech, časomíra naskočila a halou se rozvoněla sekaná v housce, začalo se hrát.

Elévy B čekal první zápas s FBC Kralupy nad Vltavou. Boj to byl velmi vyrovnaný, ale nakonec elévové zakončili zápas se skórem 6:5. V druhém zápase se postavili na buly proti Fat Pipe Florbal Chodov. Sil začalo ubývat na obou stranách a zápas skončil 5:5.

Po druhém zápase mělo SKV B chvíli čas na oddech. Posvačilo se, dodala se energie a čekalo se, s jakým týmem se utkáme. O první místo měl zájem tým FBC Texas DDM Sheriffs, a tak nás čekal tvrdý boj. Hrálo se do posledních sil – naši elévové B nasadili do zápasu veškerou svoji energii. Míčky létaly i do obličejů, ale bohužel nedoletěly do soupeřovy brány, a tak zápas skončil výsledkem 3:4. Elévové B tak na domácím turnaji obsadili krásné druhé místo.

Elévové A se v prvním zápase utkali s SK Florbal Benešov 2. Zápas sice vyhráli s krásným výsledkem 10:4, ale jejich energie a bojovnost na ně nejspíš čekala na střídačce. Po prvním, trochu ospalém zápase nastoupili k zápasu druhému. Na buly tak bojovali o míček se silným soupeřem Tatranem Střešovice. Po prvním poločasu byl zápas vyrovnaný a hrálo se 1:1.

Po oddechovém čase však zůstal bojovný duch elévů opět na lavičce a zápas byl v rukou Tatranu s výsledkem 1:4. Zbývaly poslední minuty do konce a elévové pod vedením kapitána Míry Řeháka zabojovali a infarktový zápas zakončili výhrou 5:4. Jakmile časomíra ukončila zápas, všem spadnul kámen ze srdce. Pro Elévy A to byl nejtěžší zápas, a pro jejich rodiny a trenéry rovněž.

Přesto, že na hráčích stále ležela deka únavy a vyčerpání, bojovalo se o první místo. A stejně jako elévové B, i áčko se o vítězné místo utkalo s týmem FBC Texas DDM. Poslední zápas zakončili elévové vítězným výsledkem 8:3. Přesto, že jsme v sobotu skončili na krásném druhém místě a nádherném prvním místě, byl to pro obě skupiny elévů opravdu tvrdý den. Byla znát únava i vyčerpání. Chvílemi to vypadalo, že z lavičky zamíří elévové rovnou do postelí. Ale všichni se „kousli“ a dotáhli turnaj do SKVělého konce.

Zkrátka, když jde malý elév spát… I o první místa se může rvát!

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.