Pot, slzy a křik, aneb SK, SK, SKV!

19. 4. 2016

Elévové

3 minuty čtení

Další odehraný turnaj za námi. Tentokrát se v sobotu 16. dubna sešli elévové A i B na společném turnaji v Mladé Boleslavi. Pochmurné a sychravé počasí nebylo zrovna dobrým začátkem sobotního dne, ale přesto jsme očekávali, že stoupající vítr přivane další krásné umístnění našich elévů.

První zápas byl velmi napínavý, protože hned po ránu se elévové A utkali proti vlastním, elévům B. Domnívám se, že pro obě skupiny to byl nejtěžší zápas z celého turnaje. Místy to vypadlo spíš jako trénink, než jako zápas. Nahrávalo se „protihráčům“ a bojovný duch se na chvíli někam schoval. Asi největším rozruchem byla osamělá bota uprostřed hřiště, která opustila nohu jednoho z elévů B. Trenéři, kteří obyčejně stojí spolu u střídačky, se pro tento zápas rozdělili, aby podpořili oba týmy. Zápas byl jako na houpačce a velmi vyrovnaný. Nakonec skončil lépe pro skupinu elévů B, kteří vyhráli 5:4.

Druhý zápas elévů A začal a skončil velmi rychle. Protihráči dostáli svému jménu a smetli elévy výsledkem 13:2 jako Red Dragons (Hořovice). Elévům se příliš nedařilo, a i když se gólman opravdu snažil a chytil pár jasných gólů, na vítězství to zkrátka nestačilo. Na svůj třetí zápas ale vlítli se vším všudy. Odhodlaní, že aspoň jeden zápas vyhrají. Na buly se střetli s hráči Pionýru – Akademie sportu Dalovice. Gólman zaválel, hráči makali a nakonec zakončili zápas, s hlasitým povzbuzováním svých kamarádů elévů B, neuvěřitelným výsledkem 13:1.

Na elévy B čekal tým Red Dragons z Hořovic. Bojovali jako lvi, a i když se pár minutek sedělo na trestné lavici, zápas to byl velmi vyrovnaný. Stejně jako jejich SKV kolegové však Drakům podlehli 8:9. Pro svůj závěrečný zápas jim byl nalosován soupeř FbC Panthers B. Pevně chytli florbalku a dřeli do posledních sil. Jejich úsilí se nakonec vyplatilo a poslední zápas turnaje vyhráli 7:6.

Turnaj byl pro obě skupiny našich elévů velmi náročný a někteří z hráčů zkrátka neměli svůj den. Křik trenérů nedokázal hráče nakopnout, a tak místa pro vítěze zůstala bez Královských Vinohrad.

Slzy, pot a křik – turnaj v Mladé Boleslavi zůstal bez umístění na vítězných pozicích, ale další turnaj je NÁŠ – protože SK, SK, SKV!

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.