Juniorky se s lehkostí protančily do nadstavbové části

27. 11. 2012

Juniorky

3 minuty čtení

O víkendu se do boje zapojily vinohradské juniorky a také rezerva žen.

O uplynulém víkendu hrály juniorky pouze o umístění ve skupině, postup měly jistý již z minulého hracího víkendu, ale i přes to nechtěly nechat bodovat soupeře. V prvním utkání nastoupily proti týmu, kterému se jako jedinému podařilo vinohradským juniorkám sebrat v letošní sezóně body, týmu FBŠ Nové Město nad Metují. Jelikož protihráčkám z Nového Města šlo o body na postup do lepší skupiny druhé poloviny soutěže, nešlo o jednoduchý zápas. Soupeřky se snažily do poslední minuty, ale juniorky se nenechaly porazit a prohru z minulého zápasu jim vrátily.
 
Po dlouhé pauze, která mimo jiné zapříčinila pozvolné tempo zápasu, nastoupily hráčky Vinohrad proti týmu FBC Dobruška. Sokolským holkám stačila k vítězství první části ligy i remíza, zatímco Dobruška potřebovala vyhrát. I přesto se holky ze Sokola snažily získat všechny tři body a nebylo k tomu daleko, šancí měly mnoho, pokud zbytečně nezmatkovaly, byly v utkání lepším týmem. Když však Dobruška ke konci utkání srovnala na 4:4, rozhodl se tým Vinohrad zbytečně neriskovat a balonek podržet na soupeřově polovině.
 
Tímto hracím víkendem skončila juniorkám první polovina ligy a v příštích utkáních je čekají náročnější utkání s kvalitními týmy jako například loňský vítěz juniorské soutěže Liberec a další dva týmy, které se popraly o třetí a čtvrtou příčku, FBŠ Bohemians a Tatran team Děkanka.
 
Ženy B tentokrát vyjížděly jen k jednomu ligovému utkání, a tak do něj mohly vložit všechny své síly. Zopakovaly pražské derby, které se před týdnem uskutečnilo mezi áčkovými týmy SKV a FbC Panthers. I tentokrát si tři body odvezly domů sokolky, které během velmi uběhaného utkání nastřílely pět branek a obdržely pouze jednu v oslabení.
 

Výsledky ženských kategorií posledního víkendu:

Juniorky:
TJ SKV - FBŠ Nové Město nad Metují 6:5
TJ SKV - FBC Dobruška 4:4
 
Ženy B:
TJ SKV - FbC Panthers B 5:1
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.