Czech Open - den třetí: Ladies byly jeden gól od medaile, muže vyřadila Ostrava

13. 8. 2016

Klub

3 minuty čtení

Ladies zaznamenaly na uplynulém Czech Open slušné výsledky. Ráno vyřadily na nájezdy Olomouc, následně zdolaly Jihlavu a vypadly až po duelu s Tatranem ve čtvrtfinále, přičemž v utkání vedly a prohrály až po nájezdech. Boys sice nejprve porazili Litvínov, na superligovou Ostravu však nestačili.  

Ladies obsadily v základní skupině první místo a vyřazovací část tak zahájily až dnes. V 1/16 finále vyzvaly Olomouc, tedy soupeře z nedávného 1. kola play down. Sérii tehdy ovládly Vinohrady těsně 4:3 na zápasy.

A i v dnešním klání se radoval Sokol. V základní hrací době byly Ladies mírně lepší, ale gól nevstřelily. O osudu zápasu tak musely rozhodnout nájezdy. Ten rozhodující proměnila Michaela Lingová. A protože brankářka Kutnarová neinkasovala při pěti ze šesti pokusů soupeře, radovaly se z postupu Vinohrady.

V osmifinále sokolky narazily na Jihlavu, tedy bývalý extraligový tým. V utkání byly lepším celkem. Svou převahu nakonec zužitkovaly a výhraly 3:1. Inkasovali sice první gól na turnaji, což je ale vzhledem k historickému postupu mezi osm nejlepších mrzet nemuselo.

Ve čtvrtfinále na Ladies čekal těžký soupeř - střešovický Tatran, který sice sestoupil do druhé nejvyšší soutěže, stále ovšem má v kádru šikovné hráčky. Vinohrady vedly po půli 1:0, ve druhém poločase však Tatran srovnal a v následných nájezdech měl o trochu více štěstí.

Rozhodla pátá série. Střešovice proměnily celkově dva nájezdy, Vinohrady jen jeden, přičemž ještě k tomu trefily dvakrát tyčku. I tak ale Ladies zanechaly na turnaji pozitivní dojem.

Vstup do play off se dnes vydařil i mužům. Ti vyzráli na nepříjemný Litvínov a po výhře 4:1 si zajistili postup mezi osm nejlepších týmů kategorie Pro. Ve čtvrtfinále svěřenci kouče Hovořáka narazili na Ostravu. Ostravané nakonec potvrdili roli favorita a duel ovládli 3:1.

Už ráno se s turnajem rozloučila Benfika. V 1/32 finále nestačila na švédský Burås IK. Švédové nejprve vedli 2:0, ale Sigl a spol. dokázali ztrátu smazat. V nájezdech však byli lepší soupeři, a proto do dalšího kola postoupili oni. Ve stejné fázi soutěže vypadla i Torza Sorry. Ta nejprve zdolala po skvělém obratu tým CRPA 5:2, ale finský Fousek tým už byl nad síly torzáků!

Výsledky 3. hracího dne:

Muži A (kategorie Muži Pro):
TJ SKV - SK Bivoj Litvínov 4:1
TJ SKV - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 1:3

Ženy A (kategorie Ženy Open):
TJ SKV - FBS Olomouc 1:0n
TJ SKV - SK Jihlava 3:1
TJ SKV - Tatran Střešovice red 1:2n 

Muži B (kategorie Muži Open):
SKV - Burås IK 2:3n

Torza Sorry (kategorie Muži Open):
Torza - CRPA 5:3
Torza - Fousek Team 1:5

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.