Vinohrady dobyly Pardubice!

5. 9. 2016

Muži A

2 minuty čtení

Sokolové zvítězili na Sokol Cupu! Svěřenci Martina Hovořáka v Pardubicích zaznamenali tři výhry a jednu porážku, což jim v konečném zúčtování stačilo na triumf.

Vinohradští ale nevstoupili do turnaje vůbec dobře. V zahajovacím utkání padli s prvoligovým soupeřem ze Svitav 3:7, dvě branky SKV vstřelil Zavadil. Po špatném začátku se sokolové dokázali oklepat. Ve druhém sobotním utkání zdolali Znojmo 6:4 (dvakrát se trefil navrátilec Dolejš) a do neděle tak mohli jít s vidinou dobrého umístění.

A právě druhý den turnaje načali Boys překvapením. V dramatické bitvě zdolali domácí tým těsně 5:4, a to i díky dvougólovému příspěvku bývalého hráče Východočechů Jaromíra Lisy. A když Vinohrady porazily Karlovy Vary 8:5, přičemž čtyři trefy zaznamenal Zavadil, bylo jasné, že si Sokolové do Prahy odvezou pohárový triumf.

Druhé Pardubice sice měly stejný počet bodů, o vítězi však rozhodl onen vzájemný zápas. Vinohradští si tak otestovali svou sílu před blížícím se startem sezony. Nadcházející ročník načnou v neděli 18. 9. od 18 hodin s Litvínovem. Zápas se uskuteční na Vinohradech.

Výsledky Sokol Cupu:

TJ Sokol Královské Vinohrady – FbK Svitavy 3:7
Branky SKV: 2x Zavadil, Lisa.

TJ Znojmo – TJ Sokol Královské Vinohrady 4:6
Branky SKV: 2x Dolejš, Hartman, Pecha, Lisa, T. Burian.

Sokol Pardubice – TJ Sokol Královské Vinohrady 4:5
Branky SKV: 2x Lisa, Vnuk, Zavadil, O. Stuchlík.

Hurrican Karlovy Vary – TJ Sokol Královské Vinohrady 5:8
Branky SKV: 4x Zavadil, 2x Lisa, Pecha, Hartman.

Tabulka Sokol Cupu:

1. Vinohrady 9 bodů
2. Pardubice 9
3. Karlovy Vary 6
4. Znojmo 3
5. Svitavy 3

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.