Shrnutí víkendu: Mužské i ženské céčko s plným počtem

20. 9. 2016

Klub

4 minuty čtení

První soutěžní víkend je za námi a skvěle do sezony vstoupili starší žáci a céčka mužů i žen.

Muži C loni vybojovali postup do vyšší soutěže a hned na úvod chtěli ukázat, že do lepší ligy patří. To se jim povedlo v dvojzápase, ve kterém vyzvali Břevnov a Vosy. Rozhodující v prvním zápase byla druhá třetina, kterou SKV vyhrálo 3:0 a soupeř na tříbrankové vedení do konce zápasu již nezareagoval. Druhý zápas s Vosami byl dramatický až do samého závěru, Sokol ale necelé tři minuty před koncem vstřelil vítěznou branku a z prního turnaje si tak odvezl plný počet šesti bodů. „Sice jsme nováček, ale určitě chceme hrát v horní části tabulky. V sobotu jsme to potvrdili dvěma výhrami. Všichni nechali na hřišti maximum a zejména výhra proti Vosám je hodně cenná. Díky všem hráčům!“ řekl k úspěchu hrající trenér Gustav Ondrejčík.

O víkendu se představily i obě ženské rezervy. Ženy B začaly v sobotu brzo ráno v osm skvěle a porazily Athletics drtivě 9:0, nicméně v druhém utkání až ve dvě odpoledne nestačily na Nové Strašecí.

Ženy C v domácím turnaji na Vinohradech nejprve vyzrály na Děkanku a ve druhém zápase si smlsly na nováčkovi - týmu Slavie. Stejně jako mužské céčko si i ženy C připsaly na úvod sezony do tabulky šest bodů.

Starší žáci ke svému turnaji nastoupili v Čelákovicích a za tři zápasy obdrželi pouze dvě branky. Svěřenci trenéra mužského A-týmu Martina Hovořáka v prvním utkání udrželi těsné vedení proti Kutné Hoře a následná dvě utkání už byla plně v jejich režii, když soupeřům vsítili pět, respektive čtrnáct branek a neobdrželi žádnou.

Starší žáci B vycestovali k prvnímu turnaji až do tradiční neoblíbené haly ve Zruči nad Sázavou. Proti týmu Slavie si podobně jako ženy C zvedli střelecké sebevědomí výhrou 9:1, nicméně na svého druhého soupeře nestačili a skončili tak na druhém místě ve své skupině. V zápase o umístění poté zvítězili na týmem Říčan.

Posledním týmem, který se zapojil do bojů tento víkend, byl tým dorostenek. I ty na úvod sezony jednou vyhrály a jednou prohrály a braly tak z turnaje tři body.

VÍKENDOVÉ VÝSLEDKY:

Muži C:
TJ SKV vs. FT Sokol Břevnov 6:3
TJ SKV vs. FBK Fat Pipe Vosy Praha 4:3

Ženy B:
TJ SKV vs. Athletics Praha 9:0
TJ SKV vs. TJ Sokol Nové Strašecí 2:3

Ženy C:
TJ SKV vs. Děkanka SK Praha 4 6:3
TJ SKV vs. FBC Slavia Praha 10:2

Starší žáci:
TJ SKV vs. FBC Kutná Hora 3:2
TJ SKV vs. BLACK ANGELS WHITE 5:0
TJ SKV vs. Florbalová akademie MB 14:0

Starší žáci B:
TJ SKV vs. FBC Slavia Praha 9:1
TJ SKV vs. 101. Sportovní klub Praha 1:3
TJ SKV vs. FBC Říčany Modří 5:2

Dorostenky:
TJ SKV vs. FBC Kralupy n/V 0:3
TJ SKV vs. Panthers Praha 2:1 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.