Movember končí, do akce se zapojili i hráči A týmu

1. 12. 2012

Muži A

2 minuty čtení

Charitativní akce na podporu získání finančních prostředků a zároveň zvyšování povědomí o zdraví mužů si získala své příznivce i ve florbalovém prostředí.

Movember - měsíc mužské solidarity - se tradiční koná v listopadu, odtud spojení slov November (anglicky listopad) a Moustache (anglicky knír). Muži se celý měsíc neholí nebo si nechávají narůst knírek, cílem je snaha upozornit na prevenci typicky mužského onemocnění, jakým je rakovina prostaty. 

Akce je populární mezi sportovci po celém světě a zúčastnilo se jí i několik hráčů mužského A týmu Sokola Královské Vinohrady. Někteří další se o to pokoušeli... Listopad právě končí, tak se pojďme podívat, jak dopadl Movember v SKV.

Útočník Jan Svoboda.

 
„Zdraví, sílu, najdeš v kníru,“ zarýmoval Svoboda. "Ale vážně: je to celosvětová akce a jsem rád, že se i SKV našlo pár hráčů, kteří se přidali."
 
Obránce Jakub Záň
 
Obránce Michael Mareš
 
Útočník Matěj Raiter
 
Brankář Jiří Buchta
 
Některým vousy moc nerostou, takže se k akci nemohli připojit.
 
Brankář Petr Kempa

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.