Vinohrady ukořistily výhru nad Startem po nájezdech

3. 10. 2016

Muži A

3 minuty čtení

Ani vedení 3:1, 4:2 a 5:3 nestačilo sokolům na výhru v základní hrací době. Kunratický Start pokaždé dokázal manko smazat a dokonce zareagoval na Hanákův gól z poslední minuty. Duel tak dospěl až do nájezdů, ve kterých vystřelil sokolům druhý bod úspěšný exekutor Míša Dolejš!

Sokolové neměli dobrý vstup do utkání. Úvodní část byla plná nepřesností a spokojenější do šaten odcházeli hosté, kteří si zásluhou Řehulky vybudovali jednogólový náskok.

Prostřední perioda ale patřila domácím. V průběhu necelé minuty a půl se postupně prosadili Hartman, z dálky Lanc a nakonec po pěkné sehrávce Jakuba Záně i Jan Zavadil, který tak překonal svého bratra Václava v brance Startu, a SKV rázem vedlo 3:1.

Start sice dokázal následně snížit, ale Lisa vrátil Vinohradům dvougólový náskok. Stejná situace se v prostřední dvacetiminutovce ještě jednou opakovala. Za hosty se trefil bývalý hráč SKV Piňos, před druhou pauzou však zvýšil na 5:3 Skřivánek.

Přestřelka pokračovala i závěrečné třetině. Šrámek vstřelil z nájezdu kontaktní gól a hosté dostali tři minuty před koncem ideální příležitost, jak srovnat. Na trestné se ocitl Skřivánek, Start odvolal gólmana a zatlačil vinohradskou čtveřici na vlastní polovinu.

Nakonec se po pohotové dorážce radoval z gólu Jiří Vašíček. Jenže 56 sekund před koncem rozjásal ochozy Hanák, který si seběhl na skvělou přihrávku Lisy. Už už to tedy vypadlo, že tři body zůstanou na Sokole, 35 vteřin před sirénou ovšem srovnal Vavro.

V pětiminutovém prodloužení diváci gól neviděli. V úvodních třech sériích nájezdů se prosadili za SKV Dolejš a za Start Piňos. Oba dva se spolu utkali také ve čtvrté sérii. Zatímco Dolejš zůstal úspěšný, Dejmal na Piňosovu bekhendovou kličku vyzrál a druhý bod si tak připsali domácí.

TJ SKV - Start98 7:6 (0:1, 5:2, 1:3 - 0:0) po sam. náj.

Branky a nahrávky: 25. Hartman (Skřivánek), 26. Lanc (D. Záň), 26. Zavadil (J. Záň), 36. Lisa (Zavadil), 39. Skřivánek (Hartman), 60. Hanák (Lisa), rozhodující nájezd Dolejš - 6. Řehulka (Kiprov), 28. Koubek, 37. Piňos (Hynek), 42. Šrámek, 58. J. Vašíček(Kiprov), 60. Vavro (Kiprov). Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Diváci: 113.

Sestava SKV: Dejmal - D. Záň, Lanc, J. Záň, Hušek, Totzauer, Suchý - Lisa, Hanák, Zavadil - Dolejš (C), Skřivánek, Hartman - Burian, Beran, Mikšovský. Trenér: Martin Hovořák.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.