Bláznivý zápas rozhodl v prodloužení Králík

2. 12. 2012

Muži A

3 minuty čtení

Divoký duel na půdě 1. MVIL Ostrava, ve kterém Bolek Kytka díky svému bleskově zkompletovanému hattricku vyrovnal pár vteřin před koncem, rozhodla trefa Honzy Králíka v prodloužení. SKV tak veze z Ostravy dva body.

Ostravě skvěle vyšla první polovina zápasu - z několika brejkových příležitostí, které následovaly po chybách obránců nebo brankáře SKV, se domácí MVIL dostal do velikého náskoku. Čtyři slepené branky vstřelené ve druhé třetině znamenaly vedení domácích 6:1. 
 
Jenže Sokol umí zápasy otáčet. Když se na ukazateli skóre objevila pětigólová ztráta, do konce zápasu ještě zbývalo 30 minut. A to bylo na velký obrat dost času. Gólový comeback zahájil hlavně Honza Svoboda, který později zkompletoval hattrick a do konce druhé třetiny alespoň snížil ztrátu Sokola na 4:6.
 
Třetí třetina přinesla neskutečné drama. Vinohrady sice zásluhou Smutného opět snížily, na což ale Ostravané reagovali dvěma brankami a SKV to mělo zase o něco těžší. Situace se ještě jednou opakovala. Svoboda dokonal hattrick, Matěj na druhé straně odpověděl gólem na 9:6.
 
Vinohrady už vrhly všechny síly do útoku a trenérovi Michalovi Pazderovi dokonale vyšel tah se zařazením Bolka Kytky do útoku. Ten v 56. minutě snížil na 9:7, ale své nejslavnější chvíle si schoval do poslední minuty základní hrací doby. Při hře bez brankáře uplatnil svůj přehled a dobrý výběr místa na brankovišti.
 
Kytka 49 vteřin před koncem přidal druhou kontaktní branku, o 19 sekund později dorazil Trčálkovu střelu z úhlu a vyrovnal na 9:9. Úchvatné představení. No a aby byl tento bleskový obrat o to lepší, v prodloužení rozhodl Honza Králík. 
 
Exbudějovický útočník využil zaváhání domácích při rozehrávce, nakopl svůj turbomotor, prolétl mezi dvěma obránci, snesl i pořádnou sekeru přes ruce a chytrým zakončením na bližší tyč zápas rozhodl. SKV tak vydolovalo na ostravské půdě dva body.
 
1. MVIL Ostrava - TJ SKV 9:10 (2:1, 4:3, 3:5 - 0:1) po prodloužení
 
Branky a nahrávky: 13. Augustin (Cabiš), 16. Matěj (Dombrovský), 24. Stejskal (Kozelský), 27. Dombrovský (Stejskal), 27. Jankulár, 29. Kasinec (Jakulár), 43. Kasinec (Kozelský), 44. Jankulár, 56. Matěj (Dombrovský) - 14. J. Mareš (Záň), 31. Svoboda (Václavík), 34. Svoboda (Jan Buchta), 39. Piňos (Jan Buchta), 43. Smutný (Záň), 45. Svoboda (Raiter), 56. Kytka (Záň), 60. Kytka (Jan Buchta), 60. Kytka (Trčálek), 64. Králík. Rozhodčí: T. Sojka, K. Sojka. Vyloučení: 1:3. Diváci: 48.
 
Sestava: Václavík - M. Mareš, Houra, Kytka, Dolejš, Záň, Gregor - Piňos, Smutný, Trčálek - Mikšovský (C), Raiter, Králík - Svoboda, Jan Buchta, J. Mareš - Pecha. Trenéři: Michal Pazdera a Pavel Doubek.
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.