Muži vybojovali ve Znojmě bod

29. 10. 2016

Muži A

4 minuty čtení

O svátečním pátku čekal muže těžký zápas ve Znojmě. Těsné vedení v utkání SKV ztratilo pět minut před koncem základní hrací doby a o vítězi rozhodovaly až nájezdy.

Zaplněná hala ve Znojmě na první branku utkání čekala poměrně dlouho. Brankáři drželi bezgólový stav až do sedmnácté minuty. V té se ale jako první prosadili domácí, konkrétně Salava, který tak otevřel účet večera. Zanedlouho se Salava a jeho spoluhráči radovali podruhé, když Weissgärber musel opět lovit míček z branky. Dvougólovou radost ale záhy spláchnul studenou sprchou Lisa, kterému na snížení stačilo pouhých 5 vteřin.

Přestávka mezi třetinami výrazně SKV pomohla a po 33 vteřinách bylo srovnáno zásluhou Lisy. Po dalších pár minutách šly Vinohrady poprvé v utkání do vedení. Na 2:3 upravoval Skřivánek ve spolupráci s Lancem. Druhá třetina ale zdaleka nekončila a střelci na obou stranách se činili. Nejprve Znojmo opět vyrovnalo, jenže autor branky na 3:3 Šindelář se posléze odporoučel na trestnou lavici. Domácí sice, zejména díky skvěle chytajícímu Benešovi, přesilovku ubránili, Šindelář se ale ani nestihl na hřišti rozkoukat a Boys opět tahali za delší konec provazu. Do jednobrankového vedení poslal SKV Zavadil a po třech minutách zvyšoval na 3:5 Jakub Záň. Vinohrady bohužel nepřečkaly konec třetiny a snižující gól do šatny zařídil Kucharič.

Kdo by očekával stejnou přestřelku i v posledním dějství, mohl být notně zklamán. Přestože vinohradští kombinovali a dostávali se do pěkných šancí, netrefovali pořádně zařízení. O tom svědčí i oficiální počet střel, který hovoří pouze o třech střelách, které musel Beneš likvidovat. To Weissgärber na druhé straně měl více práce, zejména ke konci třetiny, kdy na trestnou lavici odešel zpytovat svědomí Lisa. Znojemští nabídkou na vyrovnání ale nepohrdli a na 5:5 srovnával Pánek.

Po 60 minutách hry tak měly oba týmy jistotu jednoho bodu. O přídělu toho druhého mělo rozhodnout pětiminutové prodloužení a posléze nájezdy. Znojemští měli během prodloužení velkou šanci na ukončení zápasu, jelikož se SKV nevyvarovalo dvouminutového vyloučení. Trest hříšníka Lance ale vyšuměl naprázdno a 315 diváků se mohlo těšit na nájezdy. Jediným úspěšným exekutorem byl znojemský Kucharič a tak druhý bod zůstal v domácím prostředí.

Boys si ale moc neodpočinou. Již 30. 10. je čeká další zápas. Tentokráte do vinohradské sokolovny dorazí ostravský MVIL, který se po výhře nad Pelhřimovem v tabulce vyhoupl do těsného závěsu za SKV.

TJ Znojmo LAUFEN CZ - TJ Sokol Královské Vinohrady 6:5pn (2:1, 2:4, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 17. Salava (Pánek), 19. Salava (Pánek), 29. Šindelář (Novák), 40. Kucharič, 56. Pánek (Daberger), rozhodující nájezd Kucharič - 19. Lisa (Stuchlík Z.), 21. Lisa (Stuchlík O.), 24. Skřivánek (Lanc), 36. Zavadil (Skřivánek), 39. Záň J. (Skřivánek). Rozhodčí: Sýkora, Tkáč. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 315.

Sestava SKV: Weissgärber – Vnuk, Stuchlík O., Lanc, Záň D., Totzauer, Suchý – Lisa, Stuchlík Z., Zavadil, Skřivánek, Záň J., Burian, Kučera, Pecha, Hanák, Mikšovský, Hartman, Beran. Trenér: Martin Hovořák

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.