Ženské áčko si dál žije svou prvoligovou pohádku

4. 12. 2012

Ženy A

2 minuty čtení

Ženy A drží příčku zaručující postup do finále první ligy žen.

První tým žen v sobotu odehrál své zápasy první ligy v České Lípě a parádně oba dva zvládl. V prvním zápase narazily sokolky na domácí hráčky a s papírově slabším soupeřem si hravě poradily 5:1, když se soupeřky zmohly na gól až v poslední třetině za stavu 5:0. Před slušně zaplněným hledištěm se dařilo hlavně mladým puškám, duo Tvrzníková-Trunečková se podílelo na čtyřech brankách. Ve druhém zápase se ženám postavil o něco silnější tým z Litvínova, avšak  i s tímto soupeřem si holky poradily bravurně. V zápase se dostaly do vedení 1:0, na které ještě soupeřky dokázaly odpovědět a vyrovnat, ale další tři góly Pražanek vytvořily konečný výsledek 4:1.
 
Ženy A tak po loňské postupové sezoně navazují parádními výkony i letos a drží druhou příčku v tabulce první ligy žen. Před nimi je pouze rezerva Herbadentu, která ale nemůže postoupit, a tak by v případě udržení pozice postupovaly ženy rovnou do finále první ligy, které by si zahrály proti prvnímu týmu z moravské divize a vítěz si zajistí přímý postup do extraligy. Dalšími možnými postupujícími jsou FbC Panthers a právě Litvínov. Na oba tyto soupeře si ale ženy dvěma výhrami vytvořily velmi pěkný náskok sedmi bodů.
 

Výsledky ženského áčka z uplynulého víkendu:

TJ SKV - FBC Česká Lípa 5:1
TJ SKV - SK Bivojky Litvínov 4:1
 

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.