Pražské derby ovládl Start

12. 12. 2016

Muži A

3 minuty čtení

První vzájemný zápas sezony musela rozhodovat trestná střílení, po kterých se ze dvou bodů radovalo SKV. Sobotní zápas se ale nesl v jiném duchu a Start se radoval z jasného vítězství 9:4.

Utkání s pražským rivalem z Kunratic se pro Vinohrady už od začátku nevyvíjel dobře. Během dvanácti minut si domácí Start vybudoval tříbrankové vedení. Nejprve se trefil ze standardní situace Piňos. Jako druhý se do tabulky střelců zapsal Slavík a o chvíli později i Vavro. Vinohrady v 16. minutě snížily zásluhou Rossiho, domácím ale brzy vrátil pohodlnější náskok dvou branek Mareš.

Do druhé třetiny vstupovalo SKV s tříbrankovým mankem, které se jal upravovat Hartman. V polovině zápasu si mohl Start zahrát přesilovou hru, SKV totiž špatně střídalo. Početní výhodu ale domácí nevyužili, což je ale nemuselo mrzet. Krátce po návratu Pechy z trestné lavice se podruhé prosadil Slavík. Do konce třetiny se také podruhé trefil Hartman a opět snížil na rozdíl dvou branek.

Na další změnu skóre si muselo 115 diváků počkat až do času 49.40. Nejprve se ke dvoubrankovým střelcům večera zařadil i Vavro. Další šanci domácích nedovoleně zastavil Lisa a Šrámek pak z nařízeného trestného střílení zvyšoval už na 7:3 pro domácí. O dvě minuty později přidal další branku Chudina a s Vinohrady už to vypadalo hodně zle. Nepomohl tomu ani osobní trest kapitána Stuchlíka, kterému se zjevně nelíbila druhá branka Chudiny. V oslabení se dokázal prosadit Zavadil, který ale pouze kosmeticky upravoval na 4:9 z pohledu SKV.

V sobotu hrají muži opět doma. Od 17:00 v Rieger aréně vyzvou FbK Svitavy. Sobotní soupeř SKV se sice nachází až na samotném konci první ligy, Svitavy ale svádějí brankově vyrovnané souboje se všemi týmy tabulky. Do jejich sítě padá v průmeru pouze pět gólů za zápas. Za pozornost stojí například jejich poslední dvě utkání, kdy s brněnským Hattrickem prohráli pouze o dva góly a s Pelhřimovem o jeden.

FBC Start98 - TJ Sokol Královské Vinohrady 9:4 (4:1, 1:2, 4:1)

Branky a nahrávky: 6. Piňos (Vavro), 10. Slavík (Kiprov), 12. Vavro (Piňos), 17. Vašíček (Mareš), 34. Slavík (Piňos), 50. Vavro (Slavík), 51. Šrámek, 53. Chudina (Šrámek), 57. Chudina - 16. Rossi (Stuchlík O.), 26. Hartman (Skřivánek), 35. Hartman (Lanc), 58. Zavadil. Rozhodčí: Bezucha, Bezucha. Vyloučení: 0:2 + Stuchlík O. 10. Bez využití. Diváci: 115.

Sestava SKV: Buchta – Stuchlík O. (C), Rossi, Lanc, Záň D., Suchý, Totzauer, Zezulka – Záň J., Stuchlík Z., Zavadil, Skřivánek, Hartman, Lisa, Pecha, Blažej, Hanák, Beran. Trenér: Martin Hovořák.

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.