Shrnutí víkendu: Béčko zůstává první!

13. 12. 2016

Klub

3 minuty čtení

Benfika zůstane i přes vánoční svátky na prvním místě divize! O víkendu získala pět bodů ze šesti možných a na druhé Wizards už má pětibodový náskok. V popředí tabulky se drží také dorostenci, kteří ještě v dosavadním průběhu sezony neprohráli.

Oba dva víkendové zápasy mužského béčka byly velmi dramatické do posledních chvil. Benfika se nejprve v Kunraticích utkala s domácí rezervou Startu98. Ještě devět minut před koncem Vinohradští prohrávali 3:4. Jenže pak svěřenci zkušeného kouče Viktora Vondry zabrali. Nejprve Vlk zařídil vyrovnání, vítězný gól si připsal po nevídané střele kapitán Sigl a poslední dva zásahy přidali Pecha a Špaček.

Kluci tak opět potvrdili, že pod Vikim se neprohrává. V neděli se béčko vydalo do Mladé Boleslavi, aby zde poměřilo síly s místní florbalovou akademií. V brance musel zaskočit Bolek Kytka, který už tedy ve florbale zastával snad všechny možné funkce (od trenéra, přes hráče v poli až po brankáře, zdravotníka nebo rozhodčího...).

I ve městě automobilů to bylo velké drama. Pět minut před koncem vedli domácí 4:2. Pak dělovkou v přesilovce snížil Řeřicha a po krásné kombinaci Špačka s Pechou bylo srovnáno. Stejná dvojice pak obstarala vítězný gól v prodloužení. Kanonýr Matěj Špaček je tak s 23 body suverénně nejproduktivnější hráč Benfiky a v divizi se drží na 15. místě.

Čtyři body vybojovali dorostenci, a proto i nadále zůstávají na třetím místě tabulky. Kouč dorostenců a kapitán béčka Jonáš Sigl tak zažil veleúspěšný víkend. Navíc SKV má několik zápasů oproti soupeřům k dobru. Bohužel vítězství o víkendu nezaznamenaly juniorky a ani starší žákyně.

VÍKENDOVÝ VÝSLEDKY:

Muži B:
FbC Start98 - TJ SKV 4:7
FA Mladá Boleslav "A" - TJ SKV 4:5 po prodl.

Dorostenci:
TJ SKV - FAT PIPE FLORBAL CHODOV B 6:6
TJ SKV - Wizards DDM Praha 10 7:3

Juniorky:
TJ SKV - ACEMA Sparta Praha 3:6
TJ SKV - Florbal Chomutov 1:10 

Starší žákyně:
TJ SKV - FBC Rafanky Kutná Hora 3:6
TJ SKV - BLACK ANGELS 3:8
TJ SKV - FAT PIPE FLORBAL CHODOV blue 2:3

Instagram

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.