Boleslav Kytka se stal novým sportovním ředitelem SKV
7. 3.

Boleslav Kytka se stal novým sportovním ředitelem SKV

Funkci sportovního ředitele florbalového oddílu TJ Sokol Královské Vinohrady nově obsadil Boleslav Kytka, který v klubu působí jako hráč už od roku 1997.Posledních deset let se o sportovní úsek klubu staral Vilém Svoboda, nyní už bývalý člen vedení. „Vilas“ i po odchodu z vedení zůstává v SKV a bude nadále působit jako trenér mládeže. Po „Vilasovi“ přebírá štafetu sportovního ředitele Boleslav Kytka, který je aktuálně součástí realizačních týmů obou A týmů. Díky své bohaté trenérské praxi, kterou započal jako asistent už v roce 2008, je detailně seznámen s děním v klubu. Bolek je rovněž držitelem druhé nejvyšší trenérské licence B.

 

„Chtěl bych navázat na práci, která se povedla udělat u starších kategorií a začít ji uplatňovat také u mladších ročníků. Důležitým bodem pro mě bude doplnit, průběžně probírat a diskutovat klubovou koncepci,“ vytyčil si nový sportovní ředitel Kytka hlavní cíle svého působení, a dále svou myšlenku doplňuje: „Chci, aby trenéři více cítili, že další směřování klubu je také v jejich rukou, mají možnost se na něm podílet a aktivně ho ovlivnit. Je to naše společná práce. Mít klubovou koncepci je jedna věc, ale pokud se na její tvorbě nepodílí trenéři sami a je jim jen předložena, jen těžko ji přijmou za svou.“

 

Není to ale jen klubová koncepce, kterou plánuje nový sportovní ředitel řešit. „Nedílnou součástí každodenní práce v klubu je komunikace mezi mnoha lidmi – nejen trenéry a hráči nebo rodiči, ale také trenéry navzájem. A zde určitě vidím prostor pro zlepšení.“

 

„Schopnost se adaptovat je stěžejní v jakékoliv lidské činnosti. Nelze si myslet, že nastavíme kormidlo klubu do nějakého směru a nemusíme na něj už nikdy sáhnout. Musíme být pružní a reagovat na trendy, které okolo sebe vidíme, případně je v budoucnu být schopní sami určovat. Pracovat s trenéry na jejich vzdělávání a rozvoji. Jinak se snadno stane, že nás ostatní předběhnou a my zůstaneme viset vzadu,“ uzavírá Kytka své myšlenky.

 

Boleslav Kytka bude v oblasti sportovní složky úzce spolupracovat s novým členem Výboru oddílu Janem Svobodou, v jehož gesci je právě sportovní oblast provozu klubu.
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
RSS KANÁL

Prostřednictvím RSS můžete být informováni o novinkách na webu TJ Sokol Královské Vinohrady - nejnovější zprávy, výsledky, aktuality, reportáže a komentáře.


Obsah RSS kanálu najdete na adrese: https://www.skvflorbal.cz/rss/.

PARTNEŘI KLUBU

Hlavní partneři

Partneři klubu

Dále nás podporují

Partner družstva