Kapitán dorostenců Marek Paštika: Naučili jsme se bojovat a obětovat pro tým
22. 5.

Kapitán dorostenců Marek Paštika: Naučili jsme se bojovat a obětovat pro tým

Dorostenci letos prožili vydařenou sezonu. V základní části zaznamenali z 20 zápasů 19 výher a dobrou formu následně stvrdili i v nadstavbě. Byly z toho zlaté medaile. O uplynulé sezoně se rozpovídal kapitán dorosteneckého týmu Marek Paštika. Ve 2. lize jste brali zlato. Jak velký je to pro tebe úspěch?

"Pro mě osobně je to velký úspěch, protože jsem za celou dobu, co v SKV jsem, nehrál v celoroční ligové soutěži o medaili. Hned při prvním play off jsme s klukama vyhráli zlatou medaili. Tento úspěch řadím asi nejvýše v mě kariéře v SKV, ale doufám, že další úspěchy ještě přijdou."

 

V čem myslíš, že byla vaše největší síla v celé sezoně?
"Určitě v dobrém kolektivu, který nám vydržel po celou sezonu. I když se v áčku často protáčelo hodně hráčů a každý turnaj jsme hráli v trochu jiném složení, tak si každý našel své místo v týmu a myslím si, že jsme všichni se všemi vycházeli velmi dobře."

 

V sezoně jste vlastně neustále vítězili. Projevilo se to na dobré partě?
"Dobrý kolektiv byl hodně důležitý pro celosezonní úspěch. Ovšem podle mě největší zásluhu na letošní vydařené sezoně má náš trenér Martin Hovořák, který pro nás udělal strašně moc a hlavně díky němu je většina z nás tam, kde je. Jenže bohužel toto byl jeho poslední rok u našeho týmu a tímto způsobem bych mu chtěl za všechny poděkovat a popřát hodně úspěchů do pracovní kariéry."

 

 

Vše ale nebylo zcela jednoduché. Během ročníku jste předvedli i několik bleskových obratů. Například v nejdůležitějším zápase s Říčany. Byla i to vaše síla, že jste se nevzdali ani za nepříznivého stavu?

"Musím přiznat, že mě to hodně překvapilo, protože jsme ve vyrovnaných zápasech v posledních sezonách byli herně většinou tím lepším týmem, ale prohrávali jsme zápasy kvůli tomu, že proti nám stál tým, který bojoval a šel si víc za vítězstvím. Uplynulé play off nám ukázalo, že i my dokážeme bojovat o vítězství a vyhrávat zápasy nejen díky florbalovým dovednostem, ale i díky bojovnosti a obětavosti."

 

Řada z vás nastupovala také za juniory. Pomohlo vám to v dalším rozvoji?

"Určitě jsem rád, že většina dorostenců se v průběhu sezony nějak zapojila i do juniorské kategorie. Zároveň jsem rád, že na zápasy juniorů nechodili dorostenci pouze doplňovat počet, ale tvořili důležitou součást týmu."

 

Jak hodnotíš stříbrné medaile získané ve 2. juniorské lize?

"Když se zpětné podívám, přijde mi druhé místo jako úspěch, i když hned po zápase jsme to všichni vnímali jako zklamání. Po půlce sezony jsme byli pátí a říkali jsme si, jestli se vůbec dostaneme do play off. Pak jsme zabrali a vyhráli z posledních 14 zápasů hned 12. Finále bylo pouze o jednom zápase, který mohl vyhrát kdokoli. A podle mě to vyhrál lepší tým, který svoji suverenitu ukazoval už v základní části. To beru jako další důvod, proč na sobě dál pracovat, abychom se při dalším střetnutí mohli radovat my."
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
RSS + NEWSLETTER

Prostřednictvím RSS můžete být informováni o novinkách na webu TJ Sokol Královské Vinohrady - nejnovější zprávy, výsledky, aktuality, reportáže a komentáře.


Obsah RSS kanálu najdete na adrese: https://www.skvflorbal.cz/rss/.
Chcete být v obraze každý měsíc? Zaregistrujte se k odběru našeho newsletteru.


PARTNEŘI KLUBU

Generální partner oddílu:

MND a.s. - Plyn z první ruky

Hlavní partneři oddílu:

Zone Hlavní město Praha Mestská část Praha 2

Partneři oddílu:

Justo Tělocvičná jednota Sokol Vinohrady florbalexpert.cz PeterVenett Film Dekor JumpPark Praha Nigrin - Zahrady Benea - cukrárna a pekárna Benešov NicNeboli.cz Burik Team Element

Mediální partner oddílu:

Seejay Radio

Dále nás podporují:

Praha Sportovní Kudy z nudy Sport mě baví

Oficiální partneři Tipsport Superligy: