Mužský A tým SKV povedou Michal Kotlas a David Bouša
29. 5.

Mužský A tým SKV povedou Michal Kotlas a David Bouša

Superligový tým SKV má svůj realizační tým. V nové sezoně povede vinohradské florbalisty z pozice hlavního trenéra bývalý reprezentant a úspěšný obránce Michal Kotlas. Realizační tým pak na asistentské pozici doplní také další bývalý superligový bek David Bouša.Michal Kotlas zažil atmosféru nejvyšší české soutěže v týmech Havlíčkova Brodu, Brna a Chodova a celkem v ní nastoupil k téměř 500 utkáním (493). Poslední dva zmiňované týmy pak dlouhá léta vedl s kapitánskou páskou a Chodov z této pozice dovedl ke dvěma mistrovským titulům. Nevyhnula se mu ani reprezentace, kde odehrál bohatou porci 66 utkání a v jeho sbírce nechybí stříbrná medaile z mistrovství světa z roku 2004 - připomínka dosud největší úspěchu seniorského národního týmu v historii.

 

David Bouša má podobně bohatou florbalovou historii jako Michal. V nejvyšší soutěži se objevil postupně v dresech SSK Future, Sparty a Chodova, kde souhrnně zaznamenal více než 350 zápasů a všude patřil z pozice ofenzivního obránce k výrazným osobnostem týmu. Také on si vyzkoušel, jaké je to nosit kapitánskou pásku, tuto pozici zastával při svém angažmá ve Spartě. Stejně jako Michal má David ve sbírce 2 tituly ligového šampiona s Chodovem. V mezinárodním florbale pak dosáhl na zlato z akademického MS.

 

Michal i David shodně ukončili své úspěšné hráčské kariéry před loňskou sezonou, kdy odehráli v dresu Chodova své poslední zápasy.

 

V realizačním týmu oba nově příchozí doplní na asistentské pozici sportovní ředitel a šéftrenér Boleslav Kytka, pro fyzickou přípravu pak Jan Buchta. Video koučing a analýzu soupeřů bude mít na starosti i nadále Miroslav Purkrábek, který bude coby novopečený trenér U19 týmu také zárukou propojení A týmu s juniorským týmem a mládežnickými složkami klubu.

 

K týmu se oba noví trenéři připojí již dnes, kdy uvidí své nové svěřence při prvním tréninku v hale. Úvodní fyzické testy má tým za sebou pod vedením zbylých členů realizačního týmu.

 

Michale a Davide - vítejte v SKV!

Přejeme celému týmu hodně sil do přípravy a úspěšnou sezonu 2019/20.

 

foto: Štěpán Černý - blackart.cz
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
RSS + NEWSLETTER

Prostřednictvím RSS můžete být informováni o novinkách na webu TJ Sokol Královské Vinohrady - nejnovější zprávy, výsledky, aktuality, reportáže a komentáře.


Obsah RSS kanálu najdete na adrese: https://www.skvflorbal.cz/rss/.
Chcete být v obraze každý měsíc? Zaregistrujte se k odběru našeho newsletteru.


PARTNEŘI KLUBU

Generální partner oddílu:

MND a.s. - Plyn z první ruky

Hlavní partneři oddílu:

Zone Hlavní město Praha Mestská část Praha 2

Partneři oddílu:

Justo Tělocvičná jednota Sokol Vinohrady florbalexpert.cz PeterVenett Film Dekor JumpPark Praha Nigrin - Zahrady Benea - cukrárna a pekárna Benešov NicNeboli.cz Burik Team Element

Mediální partner oddílu:

Seejay Radio

Dále nás podporují:

Praha Sportovní Kudy z nudy Sport mě baví

Oficiální partneři Tipsport Superligy: