Lukáš Lanc: Výkony nejsou špatné, výhry ale přeceňovat nebudeme
19. 10.

Lukáš Lanc: Výkony nejsou špatné, výhry ale přeceňovat nebudeme

Sokolové v posledních čtyřech zápasech třikrát vyhráli a díky tomu se posunuli na osmou příčku superligové tabulky. Svůj podíl na tom má také lídr obrany Lukáš Lanc, který byl po středečním vítězném duelu vyhlášen nejlepším hráčem SKV. Vinohradští v zápase s Tatranem inkasovali jediný gól.Na Střešovice sokolové vyzráli už potřetí v řadě a drží tak s tímto slavným klubem unikátní bilanci. "Myslím, že se v zápase sešla kombinace věcí. Jednou z nich bylo neproměňování šancí ze strany Tatranu. Dále jsme nepustili první lajnu Střešovic v bilanci +/- do plusové roviny," snažil se Lukáš Lanc vyjmenovat příčiny středečního triumfu.

 

A co ještě bylo klíčové? "Naše slušná práce do obrany a výkon našeho brankáře. Věřím, že svou roli sehráli i diváci, kterým tímto děkuji za to, že dorazili. A málem bych zapomněl ještě na jeden moment, který z mého pohledu měl vliv na vývoj utkání, a to byl chycený nájezd Tatranu za stavu 2:1 pro nás," pokračoval v ohlédnutí za vítězným derby.

 

Většina zápasů v úvodu sezony byla na branky bohatá. Tentokráte si diváci moc gólových oslav neužili. "Bylo za tím neproměňování šancí Tatranu a vlastně i naše střelecká neproduktivita. A pak také výkon Rasti v bráně. To byly podle mě hlavní faktory," vysvětloval Lanc důvody toho, že předehrávka 7. kola nabídla pouze čtyři úspěšné zásahy.

 

Vinohradští v posledních čtyřech zápasech vybojovali osm bodů a nabrali slušnou formu. "Moc bych to nepřeceňoval. Když se podívám zpětně a pominu zápas s Bohemkou, která byla ve všech aspektech hry lepší a zaslouženě si došla pro tři body, tak naše výkony v průběhů zápasů nejsou špatné, dělá nám ale problém předvést dobrý výkon celých 60 minut," tlumil Lanc euforii z výher.

 

"Máme v zápasech hluché pasáže, ať už delší či kratší, které soupeři nemilosrdně trestají. Když na tom zapracujeme, věřím, že se pár vítězství ještě dočkáme a že se naše výkony teprve začnou zvedat," doufá dlouholetá opora SKV. 

 

Díky předehrávce mají hráči áčka o víkendu volno. "Myslím, že ho každý z nás využije, jak nejlíp bude umět. Já jsem třeba v době psaní odpovědí na letišti v Bruselu na cestě za teplem na otočku na víkend. Jak ale říkám, jedná se pouze o volný víkend a od pondělí je třeba už se zase stoprocentně soustředit na každý trénink, protože nás aktuálně čekají dvě velice důležitá klání," dodal na závěr a připomněl duely v Pardubicích a doma s Libercem.
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
RSS KANÁL

Prostřednictvím RSS můžete být informováni o novinkách na webu TJ Sokol Královské Vinohrady - nejnovější zprávy, výsledky, aktuality, reportáže a komentáře.


Obsah RSS kanálu najdete na adrese: https://www.skvflorbal.cz/rss/.

PARTNEŘI KLUBU

Hlavní partneři

Partneři klubu

Dále nás podporují

Partner družstva