Elévové zažili na Barrandově další skvělý turnaj!
28. 10.

Elévové zažili na Barrandově další skvělý turnaj!

Letošní podzimní prázdniny zahájila devítka našich elévů na turnaji na pražském Barrandově. Ranní inverze byla sice trochu ponurá, ale ani náhodou nám nevzala chuť hrát. Od prvních chvil, kdy jsme nastoupili do úvodního zápasu, byla vidět zralost hráčů v přístupu k utkání, ke každé herní situaci a k úctě ke hře. Sportovní pohádka? Spíš výsledek tvrdé práce a víra ve vlastní síly. Sobotní turnaj byl o poznání vlastních hranic: hráčů, trenérů i rodičů. Někteří z nás překonávali svou nejistotu z premiéry na "palubovce elévů". Někteří hledali svou pozici nebo svůj prostor v poli i na lavičce. Někteří udržovali emoční nádrž našich hráčů a hráček ve chvílích, kdy se prohrávalo i vyhrávalo. A v onu sobotu se nám to povedlo na velikou jedničku! 
 
I díky tomu nás naše hra v prvních dvou zápasech dovedla k přesvědčivým vítězstvím. Naše posila na trenérské lavičce - Petra z ženského áčka, dokonale odhalila potenciál našich hráčů a vtiskla hře základní strukturu. Strukturu, která vychází ze životních zkušeností a skutečně funguje. Každý věděl, jaká je jeho role. Každý si hlídal svoje střídání, svou hru, svou disciplínu. Měli jsme dva zápasy na to, abychom si to zažili nebo si pomohli trenérskou tabulkou. A povedlo se to! Každý hráč či hráčka ze sebe vydali maximum.
 
 
V turnaji jsme postupovali a naši elévové zakusili další rozměr sportu - vzájemnou důvěru, kterou se sebevědomím sobě vlastním prosadili do sestavy každého dalšího zápasu. Společně rozhodovali o hráčských pozicích, o taktice týmu, vzájemně oceňovali svoje zásahy, šance i přístup ke hře. Výsledkem bylo herně i emočně "totální nasazení" do finále.
 
Tentokrát byla rychlá nejenom hra holek a kluků z SKV a FC Bučis. Stejný prostor v barrandovské hale měly i emoce. Vedení a ztráty gólů se prosýpaly z jedné strany na druhou rychlostí, která se téměř nedala stíhat. Sebepřekonávání a vášeň pro hru byly u obou týmů vyrovnané. Výsledek 10:9 byl tentokrát lepší pro soupeře. Ale sdílení sportovního úspěchu ve formě nádherného zápasu přinesl spoustu nezapomenutelných pocitů pro všechny. A to smysl má.
 SOCIÁLNÍ SÍTĚ
RSS + NEWSLETTER

Prostřednictvím RSS můžete být informováni o novinkách na webu TJ Sokol Královské Vinohrady - nejnovější zprávy, výsledky, aktuality, reportáže a komentáře.


Obsah RSS kanálu najdete na adrese: https://www.skvflorbal.cz/rss/.
Chcete být v obraze každý měsíc? Zaregistrujte se k odběru našeho newsletteru.


PARTNEŘI KLUBU

Generální partner oddílu:

MND a.s. - Plyn z první ruky

Hlavní partneři oddílu:

Zone Hlavní město Praha Mestská část Praha 2

Partneři oddílu:

Justo Tělocvičná jednota Sokol Vinohrady florbalexpert.cz PeterVenett Film Dekor JumpPark Praha Nigrin - Zahrady Benea - cukrárna a pekárna Benešov NicNeboli.cz Burik Team Element

Mediální partner oddílu:

Seejay Radio

Dále nás podporují:

Praha Sportovní Kudy z nudy Sport mě baví

Oficiální partneři Superligy florbalu: