Škoda, že jsme vedení 6:4 neudrželi déle, litoval ztráty v Liberci Jan Hanák
10. 2.

Škoda, že jsme vedení 6:4 neudrželi déle, litoval ztráty v Liberci Jan Hanák

Sokolové ve 3. části vedli nad Libercem v důležitém utkání 22. kola superligy 6:4. Jenže vzápětí inkasovali a domácí tým dokázal následně i vyrovnat. Prodloužení už směřovalo k nájezdům, když v tom ztrestal chybu Vinohradských Radek Valeš. SKV si tak z Liberce odvezlo bod. I ten se ale v konečném zúčtování může hodit. Nyní se svěřenci trenérů Kotlase a Bouši střetnou se dvěma pražskými soky. Duel s Libercem hodnotil Jan Hanák.

"Vstup do zápasu byl z naší strany koncentrovaný, a i když jsme prohrávali, tak první třetina skončila remízou. V té druhé jsme kvůli vyloučením tahali za kratší konec a soupeř šel po zásluze do vedení. O přestávce jsme si řekli, v čem se zlepšit, a podle mě jsme zápas zaslouženě otočili," ohlédl se za průběhem sobotního střetnutí Jan Hanák, který podává na pozici centra dlouhodobě spolehlivé výkony.

 

"Bohužel vyrovnání přišlo velice brzy. Prodloužení bylo o jedné perfektně připravené akci, která nepřišla ani na jedné straně. Když už to vypadalo na nájezdy, tak jsme bohužel udělali chybu," připomněl nedorozumění, které stálo sokoly výhru. Domácí kanonýr Valeš zkompletoval hattrick a přisoudil druhý bod na stranu Liberce. U rozhodující trefy asistoval Jakub Kopecký, pro kterého se jednalo o třetí gólovou nahrávku večera.

 

Více než zpackané prodloužení ale Vinohradské jistě mrzela ztráta dvougólového náskoku, který si Ondřej Stuchlík a spol. vytvořili v průběhu třetí části. "Vedení 6:4 jsme naneštěstí udrželi pouze šest vteřin. Pokud bychom dvougólový náskok udrželi déle, tak by to bylo samozřejmě lepší. Bohužel se nám v zavěrečné fázi zápasu nedařilo v blocích a ve hře v předbrankovém prostoru," popsal důvody toho, proč SKV nedotáhlo bitvu do vítězného konce.

 

Superliga se kvůli reprezentační pauze skoro na měsíc odmlčela. Hanák ale nepociťoval, že by mužstvo nebylo dostatečně rozehrané. "Celý měsíc jsme pracovali na kondiční připravě a měli jsme také přípravné zápasy. Nemyslím si, že by nám to nějak svazovalo ruce. Spíš si myslím, že na obou stranách bylo vidět, o co jde," zmínil zkušený hráč boj o play off. Vinohrady i přes prohru zůstaly na osmé příčce, ovšem na devátý Liberec už mají pouze dvoubodový náskok.

 

V pátek se sokolové představí na hřišti Black Angels, v neděli pro změnu na půdě Chodova. Zejména páteční střet může o dalším vývoji v tabulce hodně napovědět. "Je potřeba nepovedený závěr zápasu hodit za hlavu. Čekají nás dvě pražská derby a blíží se konec základní části. Jde nám o play off a musíme se pečlivou prací a výbornou docházkou co nejlépe připravit," je si Hanák vědom důležitosti nadcházejícího víkendu.
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
RSS KANÁL

Prostřednictvím RSS můžete být informováni o novinkách na webu TJ Sokol Královské Vinohrady - nejnovější zprávy, výsledky, aktuality, reportáže a komentáře.


Obsah RSS kanálu najdete na adrese: https://www.skvflorbal.cz/rss/.

PARTNEŘI KLUBU

Hlavní partneři

Partneři klubu

Dále nás podporují

Partner družstva