Málo ohrožujeme branku soupeře, znělo z týmu po víkendových prohrách
11. 1.

Málo ohrožujeme branku soupeře, znělo z týmu po víkendových prohrách

Sokolové si z uplynulého víkendu odnášejí stejný počet bodů jako z toho předchozího. V sobotu na Chodově nedokázali domácím více konkurovat a padli 3:12. V neděli se zejména ve třetí části srdnatě rvali o úspěšný výsledek a vedli o dvě branky, nakonec ale od Liberce dvakrát inkasovali a padli po samostatných nájezdech. Nabízíme ohlédnutí obou trenérů a útočníka Gregora s brankářem Šantorou.S Chodovem zafungovaly přesilovky

 

Chodovští měli od začátku utkání pod kontrolou. Malinko možná znervózněli po kontaktní trefě Ondřeje Stuchlíka, pak ale vsítili další dvě branky a skóre nárůstalo i ve zbytku duelu. Jedním z mála pozitiv bylo to, že Vinohradští zaznamenali stoprocentní úspěšnost v přesilových hrách. „Měli jsme v utkání dvě a obě jsme využili. V tréninku se jim věnujeme. Dalším malým pozitivem je to, že jsme odehráli utkání bez vyloučení. Ale celkově je to hrozně málo,“ přiznal trenér SKV David Bouša po sobotním utkání.

 

„Přesilovky jsou něco, co nám může pomoct, pokud se soupeřem držíme krok. Rozhodně se na nich však nedá stavět celý zápas. Navíc když jsme při hře pět na pět vstřelili pouze jeden gól. Souvisí to s tím, že vyprodukujeme málo střel,“ vytyčil činnost, která Vinohradské dlouhodobě sráží. A jen tři vstřelené branky, byť proti favoritovi, mu dávají za pravdu.

 

Za sobotní prohrou na Jižním Městě se ohlédl také dvougólový střelec večera Lukáš Gregor. „Když jsme měli míček pod kontrolou, dělali jsme jednoduché ztráty. Z toho nás Chodov trestal. A navíc se nám nedařilo tolik blokovat střely soupeře, tudíž do brankoviště mířilo hodně balonků. K tomu jsme přidali ztráty ve středním pásmu, což bylo klíčové,“ shrnul příčiny vysoké porážky produktivní forvard Vinohrad.

 

Slibné vedení na výhru opět nestačilo

 

Do nedělního střetnutí v Liberci šli sokolové s čistou hlavou a po brance Zbyňka Stuchlíka vedli 1:0. Pak se sice domácí prosadili třikrát v řadě, sokolové se však nevzdali a čtyřmi trefami zvrátili skóre zpět na svou stranu. Nakonec soupeř přeci jen díky dvěma brankám v závěru srovnal a duel dospěl do prodloužení. „Je to škoda. Už podruhé se nám letos nepodařilo takové vedení dovést do vítězného konce,“ připomněl trenér Michal Kotlas týden starý nezdar s Českou Lípou.

 

„V Liberci je to vždy těžké. Po gólu na 1:0 jsme polevili a třikrát jsme inkasovali. Naštěstí jsme se ve třetí třetině zvedli a vedli jsme už 5:3. Bohužel se nám opět nepodařilo udržet vedení,“ litoval promarněného náskoku nejlepší hráč SKV brankář Karel Šantora, který zapsal 25 úspěšných zákroků. Když je v permanenci, vyhovuje mu to. „Určitě to mám radši než zápasy, ve kterých se nic neděje. Lépe se soustředím a jsem ve hře,“ dodal.

 

O hlubších příčinách další ztráty se po zápase více rozpovídal kouč Kotlas. „Málo využíváme brejkových situací, které jsme v minulé sezoně zvládali výborně. Kluci to umějí, a když bychom toho využívali, vytvářeli bychom si víc šancí. A pak také málo ohrožujeme branku soupeře. Na to se v tréninku zaměřejujeme. Nepůjde to hned, chce to čas. Zápasů máme před sebou ještě hodně a budeme mít možnost předvést zlepšení,“ uvedl na závěr.
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
RSS KANÁL

Prostřednictvím RSS můžete být informováni o novinkách na webu TJ Sokol Královské Vinohrady - nejnovější zprávy, výsledky, aktuality, reportáže a komentáře.


Obsah RSS kanálu najdete na adrese: https://www.skvflorbal.cz/rss/.

PARTNEŘI KLUBU

Hlavní partneři

Partneři klubu

Dále nás podporují

Partner družstva