Parádní hattrick Vnuka nestačil. SKV padlo s Chodovem po solidním výkonu 5:8
13. 1.

Podruhé během krátké doby se SKV utkalo v Livesport Superlize s Chodovem. V dohrávce 6. kola vedlo nad favoritem po úvodní třetině 4:1, když se třikrát prosadil Radovan Vnuk a premiérovou branku v nejvyšší soutěži vsítil Marek Paštika. Chodov pak stáhl hru na dvě formace, vynutil si tlak a během prostřední části strhl vývoj duelu na svou stranu. Výsledkem byla prohra domácích 5:8.

Vinohradští se chtěli poučit ze sobotního duelu, ve kterém inkasovali od Chodova 12 branek. Zprvu se ale pro ně zápas nezačal vyvíjet moc dobře. Marek Vávra přihrávkou od mantinelu skvěle našel před brankou volného Ondřeje Mikeše a ten s přehledem doklepl míček do odkryté branky. Pak začal úřadovat Radovan Vnuk. Vysoký obrácne si v sedmé minutě vzal na starost trestné střílení a skóroval.

Za pár minut stejný hráč obdržel na středu míček od výborně hrajícího Zbyňka Stuchlíka a pohotovým pokusem poslal míček do sítě. O chvíli později přišel velký moment Marka Paštiky. Jeho kolega z útoku Pavel Hájek vyvezl míček na střed, žabičkou oslovil mladého univerzála a Paštika při prvním startu v základní sestavě přišpendlil míček do šibenice.

Krásných momentů bylo v první třetině víc! V 16. minutě přisoudili rozhodčí domácím další trestné střílení a slovo si opět vzal Radovan Vnuk, který měl v tu chvíli zaděláno na hattrick. Dalším chladnokrevným zakončením dokonal dílo a poslal Vinohrady do tříbrankového vedení. Vše se v tu chvíli vyvíjelo pro SKV skvěle a výsledek nebyl dílem náhody, sokolové si v první třetině počínali velmi dobře.

Jenže Chodov pak prokázal svou sílu, stáhl hru na dvě pětky a začal si vytvářet tlak. Přispěly k tomu také dvě přesilovky, které celek z Jižního Města ve druhé třetině sehrál. Ale popořadě. Nejprve se hned v prvním střídání v prostřední dvacetiminutovce podruhé v utkání trefil Ondřej Mikeš. Pak Chodovští využili početní výhodu, když skóroval mladík Majer.

18letý talent hostujícího výběru během druhého dějství zkompletoval hattrick, branku zaznamenal také Tom Ondrušek a hosté tak vedli po 40 minutách 6:4. Druhá třetina domácímu týmu hrubě nevyšla. V úvodu té třetí ještě vykřesal naději po pěkné příhře od Michala Strachoty Lukáš Gregor, ale následná trefa Ondruška a dechberoucí sólo Jiřího Bauera zpečetily osud zápasu. Chodov zvítězil 8:5.

„Do zápasu jsem vstoupili aktivní hrou a v první třetině jsme byli lepším týmem,“ načal hodnocení duelu trenér David Bouša. „Od druhé části do toho Chodov začal šlapat na sto procent. Hraje se samozřejmě na body, ale kluky musím za dnešní výkon pochválit. Hráli jsme aktivně a za předvedenou hru se nemusíme stydět,“ dodal Bouša. Už v sobotu vycestují sokolové do Ostravy a v neděli se střetnou doma s Otrokovicemi.

TJ Sokol Královské Vinohrady – Florbal Chodov 5:8 (4:1, 0:5, 1:2)

Branky a nahrávky: 7. Vnuk (TS), 10. Vnuk (Z. Stuchlík), 13. Paštika (P. Hájek), 16. Vnuk (TS), 43. Gregor (Strachota) – 7. Mikeš (M. Vávra), 21. Mikeš (Ondrušek), 24. Majer (Podhráský), 26. Majer, 30. Ondrušek (Podhráský), 36. Majer, 47. Ondrušek (Mikeš), 48. J. Bauer. Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 2:1, navíc Jiří Koutný (Chodov) 10 min. Využití: 0:1. Hráno bez diváků.

Sestava SKV: Šantora - O. Stuchlík (C), Svoboda, Lanc, Vnuk, Jelínek, Paštika - Hartman, Strachota, Gregor - Fiala, Z. Stuchlík, Procházka - Hájek, Bína, Gold. Trenéři: Kotlas, Bouša.