Důležitá měření sil: muži jedou do Litvínova, ženy do Ostravy
19. 2.

Důležitá měření sil: muži jedou do Litvínova, ženy do Ostravy

Oba dva naše elitní týmy se v neděli představí na hřišti svých soupeřů. Svěřenci Martina Hovořáka vyrazí na sever Čech do Litvínova, kde budou hájit pozici favorita. Ladies vyrazí na druhý konec republiky - do Ostravy, aby zde poměřily síly s domácím FBC.Důležitý test před play down

 

Sokoly čeká v Litvínově těžká zkouška. V prvním vzájemném střetnutí sice Vinohradští vyhráli 6:3, Bivoj ale v celém průběhu základní části i přes svůj malý bodový zisk naznačuje, že se i z pozice nováčka umí ve hře vyrovnat silnějším týmům.

 

Oba dva své jediné body vybojovali bivojové na domácím hřišti za prohry v prodloužení se Spartou a s Pardubicemi. Tým táhnou především tři muži - Viktor Hocelík, Daniel Hulič a Ondřej Hertl. Nad výkony druhého jmenovaného nevěřícně kroutí celé obecenstvo superligy. Hrající kouč a legenda Litvínova i v 38 letech dokazuje, že má na nejvyšší soutěž.

 

Bína a spol. tak budou muset na severu Čech předvést soustředěný výkon. V případě úspěchu totiž ještě mohou sokolové ohrozit desátou příčku Pardubic, která zaručuje start play down na domácí půdě. O tom, že se však Vinohradští v 1. kole boje o záchranu střetnou právě s pardubickým Sokolem, už je dopředu rozhodnuto.

 

Ladies chtějí Ostravě oplatit vysokou porážku

 

Ženské áčko vydolovalo z posledních dvou zápasů pět bodů. Nejprve zaskočilo v pražském derby Elite, z jehož hřiště si odvezlo vítězství 3:1, v druhém víkendovém duelu pak Vinohrady porazily na domácí půdě Olomouc 2:1 po samostatných nájezdech. Vítězný gól v nájezdové loterii vstřelila Kristýna Jiříčková.

 

I tak ovšem budou trenéři chtít, aby jejich svěřenkyně zlepšily střeleckou potenci. Přestože získaly pět bodů z posledních dvou utkání, je stále zřejmé, že se v útoku trápí. Ve dvou vítězných zápasech dali jen tři branky ze hry, z toho ještě jednu do prázdné branky. Zbylé dva góly padly z úspěšně proměněných nájezdů.

 

Poslední duel s Ostravou Ladies prohrály na domácí půdě vysoko 1:9. Soupeři je tedy co oplácet. Držme oběma našim elitním týmům palce, aby se jim na venkovních hřištích zadařilo a odvezly si domů cenné body. SKV = Společně K Vítězství.

 

21. kolo Tipsport superligy:

neděle 17:00 SK Bivoj Litvínov - TJ SKV (SPORTaS u Koldomu Litvínov)

 

21. kolo extraligy žen:

neděle 14:00 FBC Ostrava - TJ SKV (ČPP Aréna Ostrava)
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
RSS KANÁL

Prostřednictvím RSS můžete být informováni o novinkách na webu TJ Sokol Královské Vinohrady - nejnovější zprávy, výsledky, aktuality, reportáže a komentáře.


Obsah RSS kanálu najdete na adrese: https://www.skvflorbal.cz/rss/.

PARTNEŘI KLUBU

Hlavní partneři

Partneři klubu

Dále nás podporují

Partner družstva