Ladies odstartují boj o záchranu v Olomouci
2. 3.

Ladies odstartují boj o záchranu v Olomouci

Ženské áčko má před sebou klíčovou část sezony. V 1. kole play down se střetne s Olomoucí. První dva zápasy série se o nadcházejícím víkendu uskuteční na půdě soupeře. Sobotní i nedělní duel má začátek naplánovaný na 16 hodin.Ladies díky zlepšeným výsledkům v závěru základní části předskočily Jičín a nakonec obsadily 11. příčku. Zisk 16 bodů je navíc novým klubovým rekordem. Sokol z posledních čtyř zápasů vybojoval osm bodů, když postupně porazil Elite, Olomouc a Ostravu.

 

Vinohrad také může těšit fakt, že se staly nejméně vylučovaným týmem soutěže a po zásluze tak obdrží Cenu Play Blue. Ve 13 početních nevýhodách navíc SKV ani jednou neinkasovalo, což je naprosto unikátní bilance.

 

Vysoká prohra, pak výhra na nájezdy

 

Teď ovšem všechno začíná na novo a Vinohrady čeká tvrdý boj o záchranu. V 1. kole play down Macurová a spol. vyzvou Olomouc. Ladies si s ní v základní části připsaly jednu porážku a jedno vítězství po samostatných nájezdech. Porážka přišla ve 3. kole, Vinohrady padly na hřišti Olomouce vysoko 0:8.

 

Ve druhém vzájemném zápase se však podařilo sokolkám uspět. Před domácím publikem sice Ladies brzo prohrávaly 0:1, jenže pak z trestného střílení vyrovnala Macurová a druhý bod přisoudila SKV v samostatných nájezdech Jiříčková. Vinohrady doma vyhrály 2:1.

 

Přísnější formát boje o záchranu

 

Systém boje o záchranu je letos v extralize žen zase odlišný. Série na čtyři vítězné zápasy zůstávají, formát je však úplně stejný jako v mužské nejvyšší soutěži. Vítězové 1. kola tak mohou slavit záchranu, poražení se spolu utkají v 2. kole. Vítěz 2. kola v baráži vyzve vicemistra 1. ligy, poražený rovnou sestupuje.

 

Oproti loňsku je tak jisté, že minimálně jeden tým z extraligy žen skutečně sestoupí. Loni se poražení 1. kola utkali rovnou s prvoligovými celky. Záchranu si tedy mohly zajistit všechny týmy z elitní soutěže. To se letos mění a Ladies tak budou muset na hřišti předčit minimálně jeden extraligový tým. Držme jim v jejich snažení palce!

 

1. kolo play down:

5. 3. 16:00 FBS Olomouc - TJ SKV (SH Čajkaréna Olomouc)

6. 3. 16:00 FBS Olomouc - TJ SKV (SH Čajkaréna Olomouc)
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
RSS KANÁL

Prostřednictvím RSS můžete být informováni o novinkách na webu TJ Sokol Královské Vinohrady - nejnovější zprávy, výsledky, aktuality, reportáže a komentáře.


Obsah RSS kanálu najdete na adrese: https://www.skvflorbal.cz/rss/.

PARTNEŘI KLUBU

Hlavní partneři

Partneři klubu

Dále nás podporují

Partner družstva