Nový trenér juniorů Hanák: Hru chceme založit na rychlostních prvcích
15. 6.

Nový trenér juniorů Hanák: Hru chceme založit na rychlostních prvcích

Od nové sezony povede juniory hráč mužského áčka Jan Hanák, a to ve spolupráci s dosavadním koučem Martinem Hovořákem. Hanák má svou vizi a rád by svým svěřencům také předával zkušenosti, které doposud nabral jako hráč.Jak ses vůbec v SKV dostal k práci trenéra?

"Trénování u mě není novinkou, jelikož jsem se dlouhodobě podílel na trénování a koncepci mého mateřského klubu SK JeMoBu. K trénování v SKV jsem se dostal již loni, když jsem se podílel na tréninkových jednotkách dorostenců společně se Sigim (Jonášem Siglem). Studuji licenci B a tudíž jsem se chtěl v další sezoně posunout. Domluvili jsme se s šéftrenérem Martinem Hovořákem. Vyšlo z toho, že nejlepší bude vzít si tým, u kterého jsem působil v loňské sezoně. Martin u juniorů pracoval i loni tak vedeme toto mužstvo ve dvou. Také jsme doplňováni kondičním trenérem Alešem Trávníčkem, který studuje na FTVS a hrál v SKV loni."

 

Je pro tebe výhoda, že sám hraješ za A tým a můžeš své herní zkušenosti přenášet i na kluky v juniorech?

"Samozřejmě jedním z důvodů proč trénuji je, že chci předávat své zkušenosti. Myslím si, že ze svých předchozích angažmá napříč superligovými týmy jsem nabral spoustu zkušeností a dokážu je také předávat. Samozřejmě se snažím dát tomu také svoji vizi a využít své vědomosti nabrané na trenérských kurzech."

 

Jaké budou vaše cíle v nové sezoně?

"Našim cílem bude připravit tým a jednotlivce tak, aby byli konkurenceschopní v mužské kategorii."

 

Od nadcházejícího ročníku běží nový projekt nejvyšší soutěže juniorů. Jak na něj nahlížíš?

"Podle mě to má svoje plusy i mínusy a čas ukáže, jestli to byl dobrý tah. Samozřejmě je pro nás veliká škoda, že jsme se tam o jedno místo nedostali."

 

Bude práce trenéra juniorů pro tebe časově zvládnutelná s angažmá u áčka?

"Není to takový problém zvládat tréninky, jelikož na sebe navazují. Samozřejmě je tam nějaká příprava a podobně, ale nedělá mi to problém, Tím, že se nebude hrát G2 liga, tak to ani se zápasy nebude úplně problém."

 

Vidíš v týmu nějaké hráče, kteří by v budoucnu mohli pomýšlet třeba na propracování do A týmu?

"Určitě jsou zde hráči, kteří mají perspektivu. Musí na sobě však hodně pracovat jak fyzicky, tak také v ostatních hráčských dovednostech. Ukáže čas, jak se klukům bude dařit prosazovat se. Také je stěžejní aby dostávali příležitosti."

 

Budeš dbát na to, aby se junioři rozehrávali například také v rezervních týmech?

"Samozřejmě. Když jsme se v trenérském týmu dozvěděli , že nevyjde G2 liga, museli jsme trošku změnit cíle. Dohodli jsme se, že se budeme snažit dávat klukům prostor v našich rezervách. ať se oťukají v mužském florbalu. Bude to pro ně obrovský přínos, jelikož přechod mezi juniorským a mužským florbalem je to nejtěžší. A z vlastní zkušenosti znám, že hrát nižší mužské soutěže, k tomu svoji juniorskou kategorii a sem tam nakouknout do A týmu je ten nejlepší trénink."

 

Jaký je plán vaší přípravy? Letos junioři přišli o Czech Open...

"Nyní nám končí první měsíc přípravy, kdy jsme se věnovali pod dohledem Aleše všeobecné vytrvalosti. Tréninky v hale věnujeme herním činostem jednotlivce a kondici. To se snažíme pojmout převážně herními cvičeními, což je podle mě nejlepší a zároveň velice moderní trend. Nyní začne silová fáze a přibude také jeden trénink. Takže trénovat budeme čtyřikrát týdně. Chceme se věnovat hlavně síle, která podporuje rychlost. A pracovat na naší hře, kterou bychom rádi založili právě na těchto rychlostních prvcích."
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
RSS KANÁL

Prostřednictvím RSS můžete být informováni o novinkách na webu TJ Sokol Královské Vinohrady - nejnovější zprávy, výsledky, aktuality, reportáže a komentáře.


Obsah RSS kanálu najdete na adrese: https://www.skvflorbal.cz/rss/.

PARTNEŘI KLUBU

Hlavní partneři

Partneři klubu

Dále nás podporují

Partner družstva