Skvělá výhra! Sokolové vybojovali ve Střešovicích tři body
6. 10.

Vinohradští vybojovali vítězství na hřišti 16násobného mistra České republiky. Sokolové vyhráli všechny tři třetiny a v součtu zdolali Tatran 8:5. Třemi body se na tom podílel Martin Skřivánek, dva góly vstřelil Jan Šimík a neuvěřitelných 46 zákroků zapsal brankář Martin Dejmal.

Na Tatranu se hrál dramatický zápas už od úvodu. Ve čtvrté minutě otevřel skóre střelou ze středu hřiště kapitán Ondřej Stuchlík a poslal hosty do vedení. Domácí brzo srovnali, ale do šaten šli přesto spokojenější Vinohradští. Útočník Pavel Hájek svým premiérovým superligovým gólem zajistil stav 1:2 po první dvacetiminutovce.

Sokolové v polovině druhé třetiny zažili parádní půl minutu. V ní se totiž prosadili Linhart a Šimík a vyhnali brankáře Fibigera ze střešovického brankoviště. Na jeho místě ho za stavu 1:4 nahradil Michal Rebro. Tatran zabral a snížil, ovšem pak se opět prosadili Vinohradští. Piták nešťastným zásahem poslal míček do vlastní sítě. Minutu a půl před koncem prostředního dějství přišlo další snížení domácích, tentokráte z hole Langera.

Vinohrady si tak do třetí části přenesly nadějný dvougólový náskok. A po zkušenostech z duelů se Znojmem nebo Libercem o něj nechtěly přijít. Jenže Střešovičtí pálili na Dejmalovu branku jednu střelu za druhou a nakonec se jejich tlak vyplatil. Kontaktní branku vstřelil Váňa a vyrovnání na 5:5 zajistil krásnou ranou Langer.

Když ovšem většina diváků očekávala dokonání obratu v podání domácích favoritů, přišla rána Jana Šimíka od mantinelu a znovu vedení pro hostující celek. Vinohradští závěr zápasu i díky skvělému Dejmalovi v brance zvládli. Výsledek ještě pojistili trefami do prázdné branky Rossi a Skřivánek. SKV vyhrálo na půdě Tatranu 8:5 a připsalo si do tabulky tři body.

"Po šťastném, ale týmově odbojovaném zápase jsme za tři body nadšení. Víme o spoustě chyb, které jsme vyrobili. Také si dobře uvědomujeme, že za stavu 5:5 to bylo buď a nebo. Naštěstí jsme branku dali my," zhodnotil cenné vítězství kouč Michal Pazdera. Ve čtvrtek čeká sokoly domácí dohrávka 7. kola s Chodovem.

Tatran Střešovice – TJ Sokol Královské Vinohrady 5:8 (1:2, 2:3, 2:3)

Branky a nahrávky: 8. Pixa, 36. Ullmann (Váňa), 39. Langer (Marek Beneš), 50. Váňa (Sládeček), 56. Langer (Komárek) – 4. O. Stuchlík (Skřivanek), 20. Hájek (Linhart), 31. Linhart (Skřivanek), 32. Šimík (Vnuk), 38. Piták (vlastní), 59. Šimík (Vnuk), 59. Rossi, 60. Skřivanek (Hartman). Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 0:0. Diváci: 407.

Sestava SKV: Dejmal - O. Stuchlík (C), Hanák, Houra, Lanc, Jelínek, Otta - Hájek, Skřivánek, Linhart - J. Záň, D. Záň, Hartman - Rossi, Vnuk, Šimík. Trenér: Michal Pazdera.