Realizační tým

Generic placeholder image
Jan Kapucián
Hlavní trenér
Generic placeholder image
Miroslav Purkrábek
Hlavní trenér
Generic placeholder image
Boleslav Kytka
Kondiční trenér
Generic placeholder image
Jiří Buchta
Vedoucí družstva
...

#89 | Vojtěch Klápa

VĚK

20 let

POZICE

útočník

VÝŠKA

185 cm

VÁHA

75 kg

S florbalem začínal v přípravce Benešova. Když mu bylo 14, přestoupil do střešovického Tatranu. Tam ho trénovali známí trenéři Jiří Jakoubek nebo Miroslav Vybíral. Vojta má za sebou působení jak v dorostenecké, tak v juniorské reprezentaci a v srpnu 2021 byl nedílnou součástí týmu, který v Brně před domácím publikem vybojoval zlaté medaile na světovém šampionátu. Do SKV přišel už v průběhu sezony 2020/21 na hostování, které bylo následně prodlouženo a v létě 2022 se změnilo v trvalý přestup. Je velkou skvělým střelcem a velkou oporou vinohradské ofenzivy. Rád jezdí na kole a bedlivě sleduje nejvyšší florbalovou soutěž ve Finsku. Baví ho také stolní tenis, tenis, badminton nebo volejbal.

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.