Výchovný proces v SKV

Ve výchově našich hráčů a hráček se snažíme zaměřit nejen na jejich florbalový rozvoj. Jednostranné zaměření může možná krátkodobě přinést lepší výsledky, jsme ale přesvědčeni, že z dlouhodobého hlediska jsou nejen ve sportu, ale i v životě, úspěšnější všestranní lidé.

Základem je osobnost hráče

Proto je naše základní sportovní koncepce založena na tzv. "ideálním hráči SKV". Jedná se o soubor florbalových, sportovních, ale i mentálních vlastností. Ty dávají dohromady z našeho pohledu nejlepší možnou výchozí pozici k dlouhodobé úspěšné sportovní kariéře.

Vlastnosti rozvíjíme v pravý čas

Vlastnosti Hráče SKV rozvíjíme průběžně v jednotlivých věkových kategoriích. Naším cílem je, abychom v hráčích a hráčkách pěstovali ty vlastnosti (florbalové, všesportovní a mentální), které ve svém věku jsou schopni rozvíjet, a pro které je v jejich věku ideální čas. Postupně tak doplňujeme "skládačku" ideálního Hráče SKV - dílek po dílku. Tomu jsou uzpůsobeny i rozvojové programy pro jednotlivé kategorie - každý trenér ví, které vlastnosti u své kategorie hlídat, na které se zaměřit, a které naopak bude lepší nechat na kolegy ve starší kategorii.

 

SKV Florbal

Společně K Vítězství

Začali jsme v partě kamarádů a malé tělocvičně o pár metrech. Postupem času se z nás stal velký klub, hrající elitní soutěže - Superligu mužů a 1. ligu žen.
Přesto jsme si však zvládli uchovat to nejdůležitější - rodinnou atmosféru a unikátní duch SKV.

Naším domovem je sportovní areál Sokola Vinohrady v samém centru Prahy. Místo s nesmazatelnou historií. Jsme hrdí, že jako součást Sokola můžeme psát její další kapitoly.