Ani tentokrát slibné vedení na výhru nestačilo, SKV bere z víkendu opět jen bod
10. 1.

V sobotním utkání měli sokolové k bodům daleko a na Jižním Městě padli v rámci 19. kola Livesport Superligy s Chodovem 3:12. V neděli v Liberci měli svěřenci koučů Kotlase a Bouši duel rozehraný o poznání lépe a díky čtyřem brankám v řadě vedli ještě tři minuty před kocnem 5:3, nakonec ale o náskok přišli a prohráli po nájezdech.

Do svého prvního utkání v dresu SKV nastoupila posila ze střešovického Tatranu Vojtěch Klápa. Ani on však nedokázal zabránit vysoké porážce od Chodova. Domácí se v první desetiminutovce prosadili dvakrát. Ve 12. minutě pak dokázal v přesilové hře snížit Ondřej Stuchlík. Kapitán SKV zametl míček do branky poté, co mu z výběhu nahrál Lukáš Gregor.

Domácí ale nadále navyšovali skóre a po první části vedli 4:1. Pak přišlo další snížení hostů. Lukáš Gregor si zpracoval míček a poslal ho pod horní tyčku. Rozhodčí chvíli váhali s uznáním gólu, ale pak jasně ukázali na středový bod a branku potvrdili. Chodovští pak přidali další dva úspěšné zásahy a pak se potřetí v utkání blýskl Gregor. Ve druhé přesilovce se odhodlal ke střele a vymetl pavučinky.

To bylo ze strany Vinohrad vše, ve zbytku duelu už domácí jen navyšovali náskok a nakonec zvítězili 12:3. Sokoly může těšit využití obou přesilovek a solidní forma Gregora (2+1). „Od začátku se nám nedařilo držet s domácími krok. Už po první třetině odskočili o tři góly a většinu branek jsme soupeři darovali zbytečnými chybami. V podobném duchu se to neslo i v dalším průběhu zápasu,“ mrzelo kouče SKV Davida Boušu.

FAT PIPE Florbal Chodov – TJ Sokol Královské Vinohrady 12:3 (4:1, 2:1, 6:1)

Branky a nahrávky: 5. Majer (J. Koutný), 8. Eremiáš (Maxa), 13. J. Koutný (Majer), 16. J. Koutný (M. Koutný), 35. M. Vávra (Ondrušek), 36. Řezáč, 46. Plíhal, 49. Majer (J. Bauer), 50. M. Vávra (Ondrušek), 55. Vošta, 56. Ondrušek (M. Vávra), 59. Mikeš (Strnad) – 12. O. Stuchlík (Gregor), 33. Gregor (Lanc), 43. Gregor (Strachota). Rozhodčí: Bališ, Varga. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:2. Hráno bez diváků.

Sestava SKV: Buchta - Fiala, Svoboda, O. Stuchlík (C), Vnuk, Jelínek, Lanc, Čuda - Hájek, Strachota, Hartman - Procházka, Z. Stuchlík, Bína - Gold, Cabejšek, Gregor - Pinkas, Klápa. Trenéři: Kotlas, Bouša.

Vinohradští měli dobrý vstup do nedělního střetnutí. Zbyněk Stuchlík na vlastní polovině hřiště ukořistil míček, vysprintoval s ním dopředu a nekompromisní ránou nedal domácímu brankáři Mückovi šanci. Zbytek úvodní části však nezastihl hosty v ideálním rozpoložení a po chybách, ztrátách a nedostatečném důrazu vsítili Liberečtí tři branky za sebou.

Sokolové se vrátili do hry až v závěru druhého dějství. Aktivní Zbyněk Stuchlík velmi šikovně přenechal míček Milanu Bínovi a ten skóroval. Dobrou formu si černožlutí přenesli i do závěrečné dvacetiminutovky. Strachota s Gregorem společně zastavili útok domácích, Gregor sklepl balonek na svého parťáka, Strachota obalamutil blokujícího obránce a vyslal míček do sítě.

O pár minut později bylo na hostující lavičce ještě veseleji. Lukáš Gregor totiž zužitkoval trestné střílení, ačkoliv to už s jeho pokusem nevypadalo moc dobře. A pět a půl minuty před koncem šli Vinohradští dokonce už do dvoubrankového vedení. Bína natáhl ke střele a přidal svůj druhý zásah v utkání. Sokolové sahali po třech bodech. Stejně jako před týdnem s Českou Lípou se jim ale nakonec nadějný náskok rozplynul.

Liberec zužitkoval ve svůj prospěch hru bez brankáře a dvěma zásahy poslal duel do prodloužení. V něm rozhodnutí nepadlo a zápas následně rozsekl jediný úspěšný exekutor v samostatných nájezdech Martin Čermák, který vyzrál na jinak dobře chytajícího Karla Šantoru. SKV padlo na severu Čech 5:6, bere z víkendu pouze bod a zůstává na předposlední příčce superligové tabulky.

„Utkání bylo vyrovnané, v Liberci je to vždy těžké. V první třetině to nebylo z naší strany dobré a odpovídalo tomu i skóre. Postupem času jsme poupravili sestavu a vrátili se do zápasu. Jsem rád, že tam byla energie a že jsme duel dokázali otočit, ale na konci jsme si počínali netakticky, nesplnili jsme to, co jsme si řekli, a závěr nám nevyšel,“ ohlédl se za krutou ztrátou slibného vedení trenér Michal Kotlas.

FBC Liberec – TJ Sokol Královské Vinohrady 6:5 (3:1, 0:1, 2:3 - 0:0) po sam. náj.

Branky a nahrávky: 11. Valeš (Kološ), 13. Čermák (Wiener), 20. Balatka (Dlesk), 58. Valeš (Kološ), 60. Valeš (Kološ), rozh. náj. Čermák – 4. Z. Stuchlík, 39. Bína (Z. Stuchlík), 42. Strachota (Gregor), 49. Gregor (TS), 55. Bína (Procházka). Rozhodčí: Müller, Novosad. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Hráno bez diváků.

Sestava SKV: Šantora - Fiala, Svoboda, O. Stuchlík (C), Vnuk, Jelínek, Lanc - Klápa, Strachota, Gregor - Hájek, Z. Stuchlík, Bína - Cabejšek, Procházka, Hartman. Trenéři: Kotlas, Bouša.